Мечтата на всяка домакиня
iliya_i - майстор
А защо трябва да се тръне със 150, след като после се редуцира на 110?
Тръгвай си със 125.
iliya_i - майстор
ср май 22, 2024 6:52 pmiliya_i написа:
А защо трябва да се тръне със 150, след като после се редуцира на 110?
Тръгвай си със 125.
ср май 22, 2024 12:55 pmamxcs написа:
Още не съм ги монтирал. Няма алтернатива :(
Гадното е, че шкафовете ще станат почти неизползваеми. Те са с размери 30х40см.
Гледах и правоъгълна тръба 204/60, но ми се струва скъпо :(
Шкафовете имат обикновено 3 размера. Ако 30 или 40 см им е височината, какъв е проблема тръбата да мине над тях.
miliad - майстор
Използваемо ще е ако вземе правоъгълен въздуховод и го разположи правилно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 22, 2024 4:03 pmamxcs написа:
Не може, там е мивката.
Понякога мивка лесно се мести
chapara - майстор
Особено ако батерията не е стенна!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 22, 2024 10:20 pmchapara написа:
Особено ако батерията не е стенна!
Ако ще си създаваш главоболията от тази тема, си заслужава даже и да е стенна батерията.
Btw скоро няма да има стенни... Оня ден в магазина отчетох, че са два пъти по-скъпи и в по-малко дизайни
Как се наиграх с изводи за стенна.... докараха мебелировка за баня със стояща!!!
Два дни псувах на ум в присъствието на благоверната.
chapara - майстор
ср май 22, 2024 10:36 pmn_a написа:
ср май 22, 2024 10:20 pmchapara написа:
Особено ако батерията не е стенна!
Ако ще си създаваш главоболията от тази тема, си заслужава даже и да е стенна батерията.
Btw скоро няма да има стенни... Оня ден в магазина отчетох, че са два пъти по-скъпи и в по-малко дизайни
И що така са по скъпи, другото не го отчитам, щото са по нефункционални, или що😄
pipilica - майстор
ср май 22, 2024 11:50 amamxcs написа:
Здравейте,
трябва да прокарам тръба 240см за абсорбатора през 4те най-горни шакфа (които са плътно до тавана). От стената съм на ф110.
Най-лесно ще ми е с мека връзка пробивам дупките и разпъвам.
Исках да попитам дали ще е по-шумно с мека връзка отколкото ПВЦ тръба.
Другото което ме притеснява, е че абсорбатора е с изход ф150 (в упътването пише, че може да се редуцира до ф120), което е почти колко моята в стената.
Как бихте постъпили вие?
Слагай е такъв https://praktiker.bg/bg/Aksesoari-za-ve ... 0/p/447417 абсолютно ти е достатъчен, хем ще си ползваш и шкафовете.
Шума идва от турбината на абсорбера и рядко от тръбата,, отделно че ако ти е слаба тягата на комина каквото и да сложиш ефекта ще е еднакъв.
kozl - майстор
Що е мека и що е твърда връзка :?
Аз па ползвах неква "мека" неръждаема тръба, прикрита с бленда над горен ред шкафове. И за да бъда по-точен гофрирана, неръждаема тръба, Ф125, към 2,5 м дължина от аспиратора и в коминното тяло. Обаче на последната, най-мощна степен, тръбата стаа музикална. Така с гофрето :cry:
След този фал - PVC тръби.
Но гледам, че спецовете разпъват още по-меки въздуховоди от пружина, обвита с фолио. Тези дали са музикални :?

Тема "Въпрос за тръба на абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: