• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
eshk0 - специалист
Здравейте,

искам да попитам как да прекарам газ от тавана до кухнята, която се намира на по долния етаж?
Първо реших да сложа гофре, през него да прекарам маркуч за газ (за да мога за напред, ако се спука или деформира да го сменя) но не ми го препоръчват много, защото остава извън зидарията, и по цял ден пече слънце. Предложиха ми друг вариант с медна тръба, но не знам колко е ефикасен. Звъннах на един майстор, който ми направи инсталация на парното, той пък казва, че тази медна тръба ще се заскрежава при потока на газ :roll: и е по добре с маркуч :lol:

Някакви предложения по въпроса :)
Antonii - майстор
За къси трасета (1-2m) е подходящ маркуч. Ако трасето е по-дълго, то тогава задължително твърда тръба. Като медните тръби за газ са с по-дебела стена и по-скъпи.
А това за заскрежаването е пълна глупост. При такъв консуматор като готварска печка няма как да се получи, но ако ви притеснява може да топлоизолирате тръбата, но това не е препоръчително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Заскрежаване може да се получи по мозъка, на този, когото наричаш майстор Правилното изпълнение е с медна труба 15х1 и скоби с гума.
nikolovvd - майстор
Може да се заскрежи, но при условие, че с тази тръба захранваш някой блок с 3 входа и 8 етажа и то само на Коледа! :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
Не може да се заскрежи тръба! Може да се заскрежиизпарител, регулатор на налягане, бутилка - там където има фазово преминаване от течно в газообразно състояние или рязко понижаване на налягането. В тръбата нищо такова не се случва.
eshk0 - специалист
Благодаря за отговорите :)

това ли ще е скобата с гума за която говорим?

Изображение
eshk0 - специалист
Купих медна тръба ф 16, обаче сега не мога да я вкарвам в маркуча за газ... :lol:
infomar
Има ли значение дебелината на тръбата и диаметъра, щото аз ползвам не тръба специално за газ, която както казва колегата по-горе трябва да е дебелостенна, а с 6 мм. външен диаметър, не знам колко е дебела - каквито се ползват в климатиците за връзка с външно тяло. :? Печка до бутилка - 4метра. Проблем до момента нямам.
Ще ми създава ли потенциални проблеми в бъдеще?
eshk0 - специалист
Мисля, че няма да имаш проблеми. Аз днес смених мойта с ф12, че онази тръба ф16 ще стигне за цял блок с 3 входа. Консумацията на газ е много малка при печка само за една кухня :-D
kozl - майстор
Колкото по малко налягането толкова по-голям диаметъра.
И ми се чини, че въпроса беше за маркуча преди редуцир вентила за постояно захранване с газ, а не от бутилка.
Ма уточнявайте ги тез дреболии.
  • 1
  • 2

Тема "Прекарване на газ до кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: