Мечтата на всяка домакиня
Antonii - майстор
Те тези "майстори" не ви ли обясниха в какво точно е проблема.
Миялната хубаво, но какво ще стърчи през плота ли или нещо друго.
По спомени миялната позволява корекции доста над 2 см във височина.
Единствения проблем при тях е дълбочината на шкафа, с която неможе много да се лавира.
А щом е по индивуален проект какви са тези бленди просто немога да си представя. То нали в това е идеята на индивидуалния проект - да няма неизползвани пространства каквито се крият с тези бленди.
Явно при вас е индивидуален проект със стандартни модули, което е по-евтиния вариант за изпълнение.
roland - специалист
Какви са тези бленди, дайте повече инфо. Надявам се, че няма да ми докарат модулни шкафове, а ще го направят като хората. Дайте повече инфо, що е това бленда и къде се ползва?
Antonii - майстор
Блендата най-общо казано е едно парче ПДЧ дъска което служи за закриване на празнини между шкафовете.
Тези празнини се оставят от "майсторите" за да пасне кухнята в помещението. Или иначе казано прави се кухнята малко по-малка от пространството дето ще се слага и блендите покриват останалото. А също така и когато неможе да се направи такъв шкаф който да оползотвори цялото пространство.
Така работят 90% от майсторите на кухни, че при другия вариант без бленди все се налага преработката на някой и друг шкаф при монтажа и се оскъпяват нещата. Както и вземането на размерите е по-сложно, че се работи с по-висока точност.
joroantonov - специалист
Що ли си мааш общолафии като не си съвсем наясно. Плота спокойно може да е от 85 до 90+ см. височина горен край, въпросните монтажници имат впредвид бленда над миялната с габарита и. Но няма никакъв проблем да се пусне с 2 см надолу кухнята. Самите модули са с някаква височина само трябва да се намали цокъла. При миялна 82 см висока имаш още 7 см да стигнеш желаната височина - демек бленда+плот+нужното повдигане да опре горе.
miliad - майстор
Мaй никой не рaзбрa кво питaш.
При 4см плот, вгрaденa съдомиялнa и рaвен под спокойно може дa постигнеш височинa 86 см нa долен ред шкaфове с все плотa. Между съдомиялнaтa и стенaтa се слaгa крaйнa стрaницa или блендa , зaщото aко е крив ъгълa при отвaряне врaтaтa ще стърже в стенaтa.
joroantonov - специалист
Същественото е височината на плота. Дали ще има бленда отдясно до стената е въпрос на изпълнение. Винаги е по-добре да има но може и без нея.
roland - специалист
Да, ама майсторите и проектантите се запъват като магаре на мост. Казват 90 сантиметра даже 91 (от такава височина от пода да ми започнат плочките, които ще са обратен гръб) Да, ама на 91 сантиметра плота ще скрие стъклодържателя на прозореца към терасата и ще е отврат. На 88-89 ще бъде идеално, но не искат да го направят на толкова. Та затова питах, дали има основателна причина да е на 90+ сантиметра или може да се направи компромис и да се постараят малко, за да стане на 88-89 сантиметра височината на долния ред.
miliad - майстор
Запъват се защото вероятно работят със стандартизирани височини на елементите.
Искай разбивка на височините на елементите, цокъл=?; шкаф=? ; плот=4см това го знаем; водобранна лайсна( ще има ли?)= ?.
Може да се играе с височината на цокъла( от 8 до 15 см) и това да компенсира размера на шкафовете.
Antonii - майстор
Тези майстори като са се запънали, други питахте ли?
Все пак вие плащате, значи вие трябва и да поръчвате музиката.
Лично аз някой като почне да ми казва как е подобре да стане така, че на него да му е по-лесно - направо му посочвам изхода и да си раздава акъла някъде другаде.
fade - специалист
Здравейте, ето и моят казус - взехме си съдомиялна, монтирах я, но се притесних за следното и не съм я пуснал - има ли нагряване от задната страна на машината? Такова, че да разтопи пластмаса?

Двете тръби за водите + захранващия кабел на машината минават по пода и влизат в шкафа отляво.
Притеснението ми е за един кабел, сложен в гофрирана тръба, която бях оставил външна, и минава в задната част на мястото за вграждане, като влиза в десния шкаф на снимката. От стената до машината има около 5 см, в които минава тръбата, не мога да видя дали се допира или не до машината.
Не намерих информация по темата в интернет, нито в книжките дали има нагряване, и дали може да е опасно.
Предполагам, че не, но ако може някой да се произнесе.

Машината е купена от Е-маг, и не очаквам да получа от тях информация.

Прикачен файл

Kuhnq.jpg

Тема "Вградена съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: