Мечтата на всяка домакиня
sploty1 - напреднал
Махнах прозореца между кухнята и терасата и го покрих с гипсокартон.
Сега искам да го направя барплот с 2 щъркела.
Въпроса ми колко трябва да бъде висок(сега е 90см) и как да го направя най лесно?
http://prikachi.com/images.php?images/770/8911770D.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
165 или 195?
Височината зависи от вас. Като правих бара на бара си :wink: , мерих по моя лакет - да ми е уобно за подпиране права. Вашия плот ще мериш по вас, седнали на щъркела, да ви е удобно... А Как, зависи от какви материали избираш, а това зависи от стила на обзавеждане

Любопитна ми е подпряната в гръб картина
sploty1 - напреднал
Нямам щъркел под ръка,а и 165 не е ли много високо.
Говорим за панелата под прозореца разделяща кухнята и терасата.
koveslav - майстор
Аз също питах в някаква тема за абсолютно по същия начин разположен плот.Отговорите бяха-като си прав и свиеш ръка в лакътя,плота да е до под лакътя ти.Първо с подлагане намерих най-удобната за мен височина,една-две вечери го ползвах пробно и тогава го залепих.После сравних с предложената мярка-ами оказа се почти 100% вярна.
ПП Удобната височина за мен,висок съм около 185см, се оказа 108см.Като че ли сега за пръв път го меря с рулетка,по-важното беше да ми е удобен и се получи.Вече трета година се ползва ежедневно.
sploty1 - напреднал
Много благодаря колега!
С какво го надгради до този размер?
koveslav - майстор
sploty1 написа:
Много благодаря колега!
С какво го надгради до този размер?
Зависи колко имаш да надграждаш-лепиш на пластове тухлички итонг,легнали и допълваш с пласт кнауф,ако трябва малко допълване.Когато си сигурен,че височината е ок и всичко е залепено както трябва,подсигуряваш пълнежите с няколко дълги дюбела през тях до здрава основа и тогава отгоре лепиш плота с монтажен силикон.
toshetozaz - специалист
Здравей колега,
При мен разположението е същото.И аз го мерих по метода с лакътя и за мен си се супер.Но аз съм 187 см и за мен ако е ок за хора с по-нисък ръст става неудобно ако трябва да се използва за рязане и т.н при готвене.
По-добре помисли за какво ще го ползваш,съобрази и с другите от семейството и тогава зидай.Иначе аз съм постигнал тази височина само с един ред итонг.
Успех.

Тема "Размери на барплот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: