• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Само преди година си купих газов котлон. Произведен в ЕС. Френски. От магазин за турски стоки. С упътване. За този котлон си купих вентил. Български, Произведен във военен завод. С гаранция и упътване. Купих си маркуч за газ (пропан бутан) с Досаден дълъг и подробен инструктаж от продавача.
Когато човек си е нехаен....
Впрочем, ТИ някога инртересувала ли си се от безопасното ползване на тези уреди? Моята майка с възрастта почна да се държи игриво нехайно и просто и спрях достъпа до газта. Не и пълня бутилката, понасям мърморенето и имам спокойствие.
Усещам, че темата ти е неприятна, по-точно, че си лично засегната, нооо не знам с меко и леко казване да се е стреснал някой и да е променил нещата.
8180 - майстор
Ч*Б*М!!
Той питащият сигурно вече си е вързал бутилката, че мн. празници - жена му щеше да ме извие мак..чките.

Все пак, опитвайки се да опонирате на Емералд, не е лошо мисля да се наблегне на ПОВИШЕНОТО ВНИМАНИЕ И ОПАСНОСТИ !
Задължително си е грижливото изграждане на инсталацията, вним. експлоатация и проверки при съмнение. Апропо, заради това са тези специфични "ароматизатори" в газа.

Този със ЗАПАЛКАТА - НЕ Е В РЕД!

Не ме убедихте за това "замръзване". Вече 5-6год. карам с някакви дефекти в карбуратора, поради което паля безпроблемно на ГАЗ - бензин, само в краен случай като свърши газа. Дори (при мен) под -10оС е рисково да опитвам на бензин !?.
Но, щом казвате...
Аз подозирам, че евентуално замръзване се получава във вентила - при дроселирането. Не виждам как в бутилката ще имаме лед+течност вместо газ+течност. За течността съм сигурен при всякакви БГ температури.
Emerald - модератор
То е много лесно така да смяташ, че проблемите на някой си са от това че е нехаен. До момента в който не ти се случи на теб, тогава когато си сигурна в сериозното си отношение по въпроса.

А ти мислила ли си, че ти колкото и да си знаещ, можещ и сериозен, съседът ти може да е нехаен?

Майка ми си има специалист до себе си. Който знае, може и разбира. И въпреки това се случи. Те са млади и не става въпрос за възраст, нито за нехайство.

Ако това се случи в държава където тези неща са регламентирани и системата е инспктирана от специалист, ще го съдиш и ще си получиш заслуженото обещетение. А той евентуално ще си загуби правата и повече щети няма да причини. Ако ти се случи на теб, която сама си си инсталирала и си проверяваш било там със сапунчета или запалчици, само се кръстиш и се молиш да няма жертви, изхвърляш бутилките и френските печки и пиеш една студена вода.

В държава, където няма подобаващ контрол над подобни кухненски уредби, подобни неща просто не трябва да съществуват. Аз нямам никаква гаранция колко нормална е системата на съседа и дали няма някоя нощ да ни вдигне във въздуха. Било заради дефектна препълнена бутилка или поради домашни изобретения и нерегламентирани изнасяния по балкони.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Темата не е на онзи който я е пуснал, а на всеки който тепърва се интересува.
Хората масово не четат упътвания!
Тук на няколко пъти срещам безумни откъм логика и безопасност решения! Например гумен маркуч пуснат между вградена електрическа фурна и шкаф.... Чета как някой пита нещо което се оказва добре обяснено в книжката на неговия уред!!!
Emerald - модератор
n_a написа:
Темата не е на онзи който я е пуснал, а на всеки който тепърва се интересува.
Хората масово не четат упътвания!
Тук на няколко пъти срещам безумни откъм логика и безопасност решения! Например гумен маркуч пуснат между вградена електрическа фурна и шкаф.... Чета как някой пита нещо което се оказва добре обяснено в книжката на неговия уред!!!
И знейки този факт, чувстваш ли се спокойна живеейки със собствената си газова уредба в многоетажен блок и предполагайки че още не един като теб може да си е купил френска печка от ЕС?

Аз лично категорично отказвам да разбирам защо при отсъствие на съответен контрол от инспектиращи органи, подобни неща спокойно си съществуват на българския пазар.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не те разбирам! Навсякъде го пише, газови уреди и бутилки да не се затварят плътно в шкаф. Природната газ няма мирис, но на пропан-бутана нарочно му е прибавено това гадното на чесън да мирише. Какво като са млади, като пак са нехайни.
Да живееш в блок си е риск отвсякъде, не само откъм газова бутилка.
Emerald - модератор
n_a написа:
Не те разбирам! Навсякъде го пише, газови уреди и бутилки да не се затварят плътно в шкаф. Природната газ няма мирис, но на пропан-бутана нарочно му е прибавено това гадното на чесън да мирише. Какво като са млади, като пак са нехайни.
Да живееш в блок си е риск отвсякъде, не само откъм газова бутилка.
Със сигурност. Особено ако блокът е български. Я някой си е бутнал носещите стени, я си е пуснал дима от печката в отдушника, а може и направо канала на тоалетната в кухненската канализация. :lol:
Такива неща съм се начела в този форум, че ми се е изпарило всякакво желание да живея в български блок. :-D
Iliev Labs - специалист
:lol: Emerald!
Тази розова държава, в която ти живееш, в която все още доказваш, че си НОРМАЛЕН човек, едва ли е толкова розова!
Какви циганий има и там, бедна ти е фантазията!
derwin добре прави, че пита. Знаеш ли още колко има, дето нито четът, нито питат.
По-добре си трай, че derwin ше вземе да викне махленския майстор, с торбичката инструменти, и оня че и върже маркуча с медна тел. И че и каже НЕМА ПРОБЛЕМИ, и нема и да има.
Айде стига се прави, тук сме си в България, и съветите, които намирам тук, са особенно ценни за мен и за други като мен!
А ти отивай да си лягаш, с мисълта - "Какво извинение ще дам утре на колегите, за това че съм БЪЛГАРКА"

ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА!
Харалампи - специалист
Iliev Labs написа:
:lol: Emerald!

ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА!
Подкрепям! Сестра ми живее в Германия и тя се държи по същия начин. Имам приятелче в Англия и той. Просто сте непоносими. Забравихте от къде сте тръгнали.

Емералд, пишеш на Н-А ту като на мома ту като на момък, малко е объркващо. Аз лично бих се засегнал, но явно той е над тези работи.

А това гадното на което мирише пропан-бутана е меркаптан.
Emerald - модератор
Не сме ние непоносими, а вие сте с комплекси. :) Майка ми също се дразни като и кажа, че свекървата нещо прави по-добре. Подскача до тавана и първата и реакция е- "върви си при свекървата". :lol:
Съвсем естественно е за човек видял някъде нещо по-добро, да иска да го пренесе там където му е най-мило. Лошите и нередните неща се виждат по-добре отстрани, а най-вече се вижда как да бъдат поправени.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "въпрос за газов котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: