• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kireto1 - специалист
Търся съвет и от други хора компетентни по този въпрос.
Мое мнение/въпрос;
Има ли носещи стени с размер 3.50 и същевременно на нея вратопрозорец с размер 2.20.
И тази носеща стена дефакто да не е цяла ,а да са две стенички по 65 см. без 1 см. арматура в тях???
Мисля че точно за това е сложен трегер на лява и дясна носеща стена
masteradmin - майстор
Виж има много просто решение, вземаш едно канго под наем и започваш да къртиш една от стеничките - ако стигнеш до дебела арматура или земетръсна шаиба значи Emerald е права. На брат ми терасата така я приобщихме към спалнята изкърти се около 15-20 см докато се показа сериозната арматура и до там спряхме.
Ако имаш възможност даи снимки и пиши какъв е бил резултата. Успех
marinskikt - специалист
Понеже и пред мен стой същата дилема, та се поразрових във форума. Но гледам, че темата е замряла. Та се опитвам да й вдъхна живот. Лично моята идея е да не ги премахвам страниците изцяло, а да ги намаля от 65 см., на около 35 см. Моля, който е правил нещо подобно, да сподели опита си. Благодарносттите ги изразявам предварително, особено на хората съдействали за решаването на тази задача. Мисля, че има много като мен, които се :? . Смятам, че ще е от полза за всички.
Стефан - майстор
Нещо от моя опит. Има снимки от моята кухня във форума. Премахнал съм площта под прозореца, и вертикалната част до него. От другата страна премахнах около 20 см по вертикалата. Трегера от горе не го пипнах, от съмнения за сигурността. За което в последствие съжалявам. Когато вече го бях облицовал с ламперия, открих, че над него, и горната плоча, фугата е пълна с празни хартиени торби от цимент. Ако на това му казвате носеща конструкция, здраве да е! За мен това е фасадна плоскост, поставена след изграждане на основния носещ скелет на сградата. С това не казвам, че всички сгради са еднакви!!! Възможни са съвпадения, но може някъде да са и носещи. Затова, съветвайте се със строителен инженер и архитект, преди да предприемете каквото и да е!
marinskikt - специалист
От цялото ровене, четене, мислене, стигнах до извода да послушам съвета на masteradmin. Започвам къртенето и ако попадна на по-дебела арматура, до там.
Калфа - помощник
Привет на всички !
Страхотен форум с безброй полезни съвети и решения. Два дни чета и вече забравих защо се регнах във форума :? . Като стигнах до тази тема се сетих.
Та..., сподели моля те, какво се получи в крайна сметка - изряза ли ги или ги декорира. Ако си ги махнал -на цяло или до някъде. Предстои ми да взема решение дали да ги махам. Имаше мнение по темата, че фугата е пълна с боклуци, съответно няма как тази конструкция да носи-та тя няма контакт с плочата отгоре. За сметка на това, пред вратопрозоречния панел има трегер, който според мен се явява носещата конструкция.
ktamara - специалист
Абе като гледам от кога не е отговорил, може и да паднал блока :lol: :?
Искам да попитам дали има установени размери на страничните трегери в панелен блок за в кухнят(дали законово или по друг начин установено, че не може да са по тесни от определен размер). Както прочетох други вече са ги скъсили до 25 см. При нас са намалени до 35 см.
И дали има евентуално някаква санкция и каква, ако се извърши проверка органите без да има разрешение за дадените корекции по трегерите с цел усвояване на тераса?
iliya_i - майстор
Ivan.ivs написа:
Искам да попитам дали има установени размери на страничните трегери в панелен блок за в кухнят(дали законово или по друг начин установено, че не може да са по тесни от определен размер). Както прочетох други вече са ги скъсили до 25 см. При нас са намалени до 35 см.
И дали има евентуално някаква санкция и каква, ако се извърши проверка органите без да има разрешение за дадените корекции по трегерите с цел усвояване на тераса?
Да. Има установени правила. И те са, че без разрешение, което се издава от общината, на база на проект от конструктор, не можеш да събориш НИЩО.
  • 1
  • 2

Тема "кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: