• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kireto1 - специалист
Здравейте на всички
Предстои ме голям ремонт затова не ми остава много време да прочета всички теми ,защото са много ,и защото са много интересни?
Най вероятно отговора на моя въпрос го има някъде в темите ама аз не го открих
Представям схема на моята панелна стандартна кухня в 8 етажен блок.Мога ли да избия страничните стени и да направя една голяма стая като съответно трегера над вратопрозореца остане
Изображение
Emerald - модератор
Не. Това е носещо и ако не искаш някой ден да ти лежи на съвестта нечий или доста човешки животи, по-добре не си играй с огъня! Има по-ценни неща и две пречещи стенички.
dildes - специалист
освен това можеш да използваш мястото рационално, като преместиш хладилник и печка там /или пък нещо, което ти дразни очите :lol: /, тъкмо няма много да бият на очи зад стеничките :?
Niky - специалист
Emerald написа:
Не. Това е носещо .
Koе точно от тези стенички е носещо?!
Или по навик .... :lol:
expander - специалист
В панелния блок всички стени са носещи, освен тези, които отделят банята и тоалетната (те са по-тънки, по около 6 см.) Премахването на цяла стена е голям риск. Безопасно е да се махне стената под прозореца, но не и "трегера" над него, както и стените отстрани.
dildes - специалист
expander написа:
В панелния блок всички стени са носещи, освен тези, които отделят банята и тоалетната (те са по-тънки, по около 6 см.) Премахването на цяла стена е голям риск. Безопасно е да се махне стената под прозореца, но не и "трегера" над него, както и стените отстрани.

:2thumbs:
и без това вече доста променихме жилищата си, от това за което са проектирани :?
Аз лично доста се притеснявам от това, макар че и аз си затворих двата балкона в полза на жилищната площ :roll:
Emerald - модератор
Niky написа:
Emerald написа:
Не. Това е носещо .
Koе точно от тези стенички е носещо?!
Или по навик .... :lol:
Целите и двете стени са външни и носещи. Дори в тухлени сгради.
Безопасно е да се махне стената под прозореца, но не и "трегера" над него, както и стените отстрани.
Не е безопасно по принцип нито едно премахване на каквато и да е част от външна стена- нито подпрозоречната, нито пък странични. Но ако подпрозоречната е с многократно по-малък риск, страничните са изключително важни и махането им е много, много рисковано за целостта на конструкцията. Падащи балкони, срутващи се цели сгради вече са факт за българското ежедневие. Погледнете наоколо блоковете и забележете застрашителното провисване на балконите. Това няма да продължи дълго така и един ден някой ще понесе отговорност за това безхаберие.
kireto1 - специалист
Аз съм говорил с хора които са строили тези блокове, и казват че това не е носеща стена.Първо се построявали носещите конструкции до 8-ми етаж ( калкани и вътрешни стени ) и после тези панели се поставяли с кран като предварително били изляти ,а после само се заваряли .А в този случай лява и дясна стена са били носещи.

Това не е мое мнение ,а мнение на технически ръководители които са строили тези панелки по онова време (преди 1989 г.)



на първи етаж съм :?
Emerald - модератор
Интересно ми е дали тези технически ръководители биха поели юридическа отговорност и да подпишат официално мнение?
Първи етаж...възможно най-зле. :? Не те съветвам да пипаш стеничките- направи ги от недостатък- достойнство в кухнята! :?
Това е моето мнение.
dildes - специалист
kireto1 написа:
Аз съм говорил с хора които са строили тези блокове, и казват че това не е носеща стена.Първо се построявали носещите конструкции до 8-ми етаж ( калкани и вътрешни стени ) и после тези панели се поставяли с кран като предварително били изляти ,а после само се заваряли .А в този случай лява и дясна стена са били носещи.

Това не е мое мнение ,а мнение на технически ръководители които са строили тези панелки по онова време (преди 1989 г.)



на първи етаж съм :?
Не искам да бъда груба, но след като си говорил с "хората от кухнята", защо търсиш мнение в този форум точно по тази тема :?
В крайна сметка отговорността си е твоя, и понеже си на първия етаж, ако не дай си боже стане нещо ще си я понесеш :!:
  • 1
  • 2

Тема "кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: