• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

малко ми се изкривила врата на хладилника в горния край т.е. не прилепва отвора е 3-5мм

Могат ли да се изправят вратите на хладилника и как става или е дошло време за нов
solo5 - майстор
как се криви врата на хладилник :?
я виж да не е от пантата :?

P.S. направи снимки в близък план
silllveto - Майсторица
Аз викам, че е от уплътнението.
Илиян Илиев™ - майстор
Според мен се е изкривила от температурното разширение и конденза.

Пробвай да намалиш малко хладилника, ако не се оправи трябва да се размръзне и да се включи отново.
grammy - специалист
същия проблем имах с един руски хладилник, смених уплътнението, но резултатът беше нулев. след не много дълъг размисъл, реших, че единственият изход от ситуацията е да го подаря. стана трудно, но го направих с кеф. сега съм с чисто нов, пълен но фрост, с 3 години гаранция. :-D :-D :-D
velsi - Почетен майстор
Не се е изкривила вратата, а самия хладилник. Тоест сандъка на хладилника. Получава се обикновено като минат повечко години, в основата на хладилника се задържа влага, той ръждясва, някои връзки изтърват и се получава посукване. За да го оправиш пробвай да подпъхнеш под него в ъглите тук-там докато се оправи равнината на рамката и вратата започне да ляга еднакво навсякъде.
genata6 - специалист
Вариянт много и според мене е от пантата ! Ноже и от удар с нещо !
aiako - специалист
Направо ти казвам да взимаш нов :-D
Имах същия проблем, нито може вратата да изправиш, нито сандъка на хладилника.
pep - специалист
Временно решение е да подлепиш допълнителна изолация на вратата , което е доста по-лесно от изправяне на врата или сандък .
rum_sz - специалист
При мен пласмасата на която се закачат шишетата и яйцата се беше отпорила на няколко места от металната врата.Надигни уплътнението и виж дали всички види държат.
  • 1
  • 2

Тема "Крива врата на хладилника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: