• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
новодомец - напреднал
Благодаря ви момчета,но както съм посочила, искам да слагам паркет.А от това което прочетох тук в този форум останах с впечатлението,че при замаска трябва да изчакам да изсъхне напълно.Тодоре благодаря ти,за инфото,добро решение, олекотено. Но никаде няма инфо,колко време му трябва да съхне,или трябва да се измерва влажноста.
plo4kata - специалист
boreto1 написа:
Todor написа:
Хвърли някаква изолация от долу, хем по малко хамалогия.
Че замазка си треа то е ясно но се сещам да я омешаш с перлит за да получиш обем и по малко хамалогия друго не се сещам за сега
там е истината-лек перлитовоциментов пълнеж и армирана циментова замазка отгоре...
новодомец - напреднал
Имаш предвид ,че перлита поглъща влажноста и времето за съхнене ще е по-кратко.Така ли да те разбирам, обясни като на лайк.
plo4kata - специалист
новодомец написа:
Имаш предвид ,че перлита поглъща влажноста и времето за съхнене ще е по-кратко.Така ли да те разбирам, обясни като на лайк.
не е там смисъла,ще ти е по-леко за работа и ще имаш някакъв процент топлоизолация и ако някой ден ти трябва по-ниското ниво,лесно ще отстраниш материала,това се практикува на запад,всички инстлации ги прекарват по пода,дори и ф110 с наклони,после го запълват с перлитовоциментов пълнеж на грубо,след това си правят армирани замазки около 4см.
vssv - помощник
новодомец написа:
Има ли лесен и евтин вариант за изравняване на нивата,между две помещения?Разликата е 10см.


Да разбира се,че има! По-скоро е бърз,но не знам с колко средства разполагате.....така че не знам дали е евтин! Бичмета за дюшеме-през 60см + OSB + изолация/по желание м/у бичметата/ + паркет!!!!
новодомец - напреднал
Благодаря за съветите,май ще се спра на перлита.
  • 1
  • 2

Тема "Бързо,лесно и евтино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: