• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Svezar - специалист
След няколко доработки на съществуващи кухни и сглобяването на други модулни такива дойде време за първата изцяло моя изработка естествено изпълнена при човек дето няма да намира кусури /майка ми/ :) Първо показвам изходната обстановка в стил ранен соц :)
Изображение

Ето и началото на пътя на новата кухня-на парчета в колата със предварителна обработка /пробиване и сглобяване на малките шкафове и чекмеджета за да не губя време на обекта/,общо с мен и инструментите 500кг и това всичко мина разстоянието Поморие-Правец в голф 4 :)
Изображение

Тук вече сме в работен процес /за местенето на водата си викнах майстор/:
Изображение

Долния ред вече е готов:
Изображение

А ето и крайния резултат,дето се вика скромно но от сърце ! Все пак сравнение със старото положение е като Шератън :)
Изображение
Не питайте къде са контактите понеже "клиентите" категорично отказаха да им слагам такива,до газовото котле отстрани на шкафа има монтиран разклонител и на крайната дъска при пералнята до пода има още една тройка и понеже почти не се ползват "помощници" за готвенето решиха че не искат на гърба да им слагам [-X
Изпълнението е изцяло със винтове 4Х50 с изключение на малкия горен шкаф до вратата къде нямаше да е гот да се виждат винтове /та дори и с лепки/ затова само там сложих минификсове. Мивката и батерията са на Blanco /промоция 260лв комплект :sad: / и са колкото една трета от останалите разходи които бяха 780лв за материал,разкрой,обков и так дале. Мисля че за тези пари се получи доста прилично кухне !
Последна промяна от Svezar на пет окт 12, 2012 12:13 am, променено общо 1 път.
dimitarhp - напреднал
Веднага застреляй дизайнера ,изпълнителя също. :axe:
Svezar - специалист
dimitarhp написа:
Веднага застреляй дизайнера ,изпълнителя също. :axe:
Ха ха ха ,искаш да оставя детето сираче като първо застрелям жената и след това се гръмна и аз :wink:
crez - майстор
Браво Svezar, адмирации от мен за смелостта да се заемеш сам с изработката и монтажа ако ти е за пръв път, много добре се е получило, пък и ако ползвателя, дизайнера е доволен това е допълнителен импулс за изпълнителя. Дерзай, пръв път винаги има :)
EDI - майстор
Бомба си е, браво. :partyman: Кой те ожени на друггия кра йна България :lol:
dadko - майстор
dimitarhp написа:
Веднага застреляй дизайнера ,изпълнителя също. :axe:
Димитре, Димитре, като за първо мнение това ли реши да напишеш.
И като ще критикувате- конкретизирайте- какво не е добре. Това и това не ми харесва, това и това е грешно и неправилно.
Аз бих направил чекмеджетата малко по-дълги за сметка на вратите до тях.
Но- това би променило конфигурацията и на горните шкафове.
От мен- поздравления. Това е форум "Направи сам", а не професионален форум на мебелисти или дизайнери.
Като изпълнение тип "направи сам" е много добре =D> =D> =D>
marmoz - специалист
На мен ми харесва :) +1 :) Добре е станало
Svezar - специалист
crez написа:
Браво Svezar, адмирации от мен за смелостта да се заемеш сам с изработката и монтажа ако ти е за пръв път, много добре се е получило, пък и ако ползвателя, дизайнера е доволен това е допълнителен импулс за изпълнителя. Дерзай, пръв път винаги има :)
Ползвателя е предоволен та чак не смее да я ползва за да е не "я повредял" :lol: За пръв път ми е да правя цяла кухня така че не очаквам на някой да му изтекат очите особено като се има предвид че се търсеше максимално ниска цена,но все пак не до степен да правя бели корпуси с кантове на предните ръбове [-X / !
EDI написа:
Бомба си е, браво. :partyman: Кой те ожени на друггия кра йна България :lol:
Благодаря за положителната оценка /и на всички други които одобряват/ ,а колкото до женитбата-преди 9г отидох на море и останах при хазяйката.....ей тя сега ме кара да правя кухни и други подобни неща :yawinkle:
galin56 - специалист
Кухнята си е съвсем прилична станала на външен вид. Като изключим че няма контакти на плота (което ти вече обясни) другото което ми прави впечатление още на пръв поглед е че няма котлони и фурна. Не си използвал комина за абсорбатор. Ако го правех за мен щях да сложа контакти, абсорбатор и плот(котлони) с фурна под него. Иначе останалата част изглежда добре.
Svezar - специалист
galin56 написа:
Кухнята си е съвсем прилична станала на външен вид. Като изключим че няма контакти на плота (което ти вече обясни) другото което ми прави впечатление още на пръв поглед е че няма котлони и фурна. Не си използвал комина за абсорбатор. Ако го правех за мен щях да сложа контакти, абсорбатор и плот(котлони) с фурна под него. Иначе останалата част изглежда добре.
Готвенето става на остъклената тераса където има фурна с газови котлони затова тези неща за които говориш са пропуснати а в комина чийто отвор се вижда на снимките ще се сложат кюнци /има парно на газ ама топленето с него струва майка си и баща си/ затова и шкафовете над мивката са ниски понеже над тях по цялата стена минават същите тези кюнци :cry:
  • 1
  • 2

Тема "Още една "първа кухня" собствена изработка :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: