• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
yassi - специалист
Добър ден,

може ли някой да ме насочи къде във Варна може да си направя стъклен барплот подобен като този на снимката по мои размери където да има разнообразие от видове и цветове и да е калено, както и ориентировъчни цени?
Също и как се окачва стъклото за долния плот? Имам алуминиеви тръби от парапет с диам 50мм - с тях ще може ли да стане ои ако може - как?
Още и едното шкафче на кухнята е - пардон - беше със стъклена вратичка, но като я слагах и стегнах пантите се спука. Та и такова стъкло ми трябва.
Благодаря предварително!

Прикачен файл

k7.jpg
k7.jpg (74.16 KиБ) Видяна 3832 пъти
joroantonov - специалист
Плота може да си поръчаш във всяка една добра стъкларска фирма, там може да ти залепят и фланците на посочени от теб места. А дистанционери си вземи от Кент примерно, с малко преправяне кръглите крака са им чудесни за целта. Самите дистанционери ги връзваш през плота с дълги болтове.
yassi - специалист
Извинявам се, грешен въпрос зададох. Не как се захваща стъклото са долния плот - самият въпрос сам по себе си е глупав.
Как се захваща стъклото за дистанционерите, тръбите или какъвто е свързващия елемент? Стъклото пробива ли се, лепи ли се или как така, че да е красиво и здраво? Т.е. мога ли да си го направя сам - свързването де, след като си поръчам стъклото? И за Варна - препоръчана стъкларска фирма?
profy - специалист
Стъкларската фирма във Варна се намира на ул. Мир, между Студентска и Околовръстния път.
Има фирма и в Аксаково.
Препоръчвам стъклото да е дуплекс 2 х 10 мм, лепено по автомобилната технология, с фасетка и кант.
Лепене на стъклото към носачите се извършва със силикон.
На снимката е показан плот на маса, обща цена 250 лв. 2006 г.
Носачите ф 40 мм специално завършват с лапи от лята стомана с диаметър 75 мм, заварени вътре, и оформени като панички,
които са напълнени със силикон и върху които е насаден плота. В силикона е разбъркан меден прах.
Нищо не пречи краката да се изработят от черна стомана, която да се боядиса сребристо, и силикон с алуминиев прах.
Прикачен файл:
Glass Table-1.jpg
Glass Table-1.jpg (77.99 KиБ) Видяна 3798 пъти
Последна промяна от profy на вт авг 27, 2013 9:39 am, променено общо 1 път.
yassi - специалист
profy написа:
Стъкларската фирма във Варна се намира на ул. Мир, между Студентска и Околовръстния път.
Има фирма и в Аксаково.
Препоръчвам стъклото да е дуплекс 2 х 10 мм, лепено по автомобилната технология, с фаски и кант.
Лепене на стъклото към носачите се извършва със силикон.
На снимката е показан плот на маса, обща цена 250 лв. 2006 г.
Носачите ф 40 мм специално завършват с лапи от лята стомана с диаметър 75 мм, заварени вътре, и оформени като панички,
които са напълнени със силикон и върху които е насаден плота. В силикона е разбъркан меден прах.
Нищо не пречи краката да се изработят от черна стомана, която да се боядиса сребристо, и силикон с алуминиев прах.
Прикачен файл:
Glass Table-1.jpg
O'K, ще мина и през Мир и през Аксаково - имам път натам. А в тези стъкларски фирми има ли всички необходими аксесоари, които казваш и са необходими или там само стъкла, а другите неща да ги търся другаде? Иска ми се всичко да е на едно място да видя мостри и да си избера. Е, ако трябва ще търся аксесоарите отдругаде.
8180 - майстор
Професионално стъклото на първата снимка се лепи със специално лепило. Абсолютно прозрачно и задейства с UV лампа. Невидимо е и няма сваляне.

Това сигурно ще стане - http://www.praktika-bg.com/index.php?id ... er=product
http://www.profix.bg/files/public/tech_bison_glass.pdf
joroantonov - специалист
Колегата 8180 ти е дал отговора на лепенето - лепило+лампа=25 лв, не слагай много лепило, че се чисти много трудно, самите фланци са на резба можеш да си купиш от магазини за мебелен обков, лепи се едно след друго наведнъж не става.
yassi - специалист
Какво е фасет и какво е кант за стъкло?
profy - специалист
Ламинираните триплексни и дуплексни стъкла не се лепят с обикновени фотополимерни лепила, поради непропускливост на UV-лъчи.

При стандартния кант челото на стъклото се обработва, като се скосяват двустранно ръбовете под 45° (фаски) по дебелина.
Фасетът е едностранно скосяване на ръбовете, като ъгълът на скосяване варира от 3° до 45°,
а широчината на скоса обикновено е от 3 мм до 35 мм, рядко по-голяма.
Кантът и фасетът могат да бъдат праволинейни или неправолинейни, полирани или неполирани.
yassi - специалист
Днес така да се каже попроучвах нещата свързани със стъклата за барплот.

Пуснах 3 запитвания и получих 2 отговора. Малко разочароващо. Първо ми се обадиха от тази фабрика в Аксаково. Обаче 10 мин не бяха достатъчни за да обясня на жената отсреща какво е това стъклен барплот и какво било това от единия край да остане правоъгълен, а от другия заоблен - като дъска за гладене. Голям зор беше. После стигнахме до фитингите - точно както ми казахте - казах може ли да залепите и фитингите - отговорът беше, че не разбира за какво говоря, фитинги, дистанционери и носачи се слагали само на стъклопакет, а аз не съм искал такова, а само стъкло. С това приключих разговора, защото ми омръзна.
От втората фирма също от Варна ми пратиха мейл с цена за 1400мм на 180мм за 10мм и 19мм дебелина съответно 67лв и 226лв, което е повече от двойно от примерно тука където намерих:
http://www.glassmania.bg/интериорни_стъ ... m_закалено_
има си и калкулатор дори, различни видове, цветове, дебелини.
Както и да е, ориентирам се да си поръчам стъклото от тука и да си го залепя.
Имам един въпрос от естетическа гледна точка:
За размери 140см на 18 см каква дебелина е удачна? Дали 19мм няма да е много дебело и да е грозно? Не е за парите, ама не мога да си представя за тези размери кое ще стои по-добре. Също така имат и цветни стъкла, но те са с макс дебелина 10мм. Ако искам да ми залепят две еднакви стъкла за да станат общо 20мм дали може да стане? И има ли смисъл?
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси за Стъклен барплот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: