Мечтата на всяка домакиня
Здравейте! От 6 месеца у дома тече генерален ремонт и дойде времето и на кухнята. До този момент шкафовете ми са от старите соц. шкафчета - непрактични, грозни и хаотични. Всъщност "кухнята ми" е в хола, но сега искам да обновя всичко и да стане хем красиво, хем удобно. Единственото, което не искам да сменям, е печката ми. Тя е тип Раховец - ниска е и има нужда от шкаф отдолу. Естествено, тя не е като уредите за вграждане, които предполагам изобщо не нагряват повърхностите около тях, но и не ми е повредила до този момент шкафчетата наоколо.
Смятам да сложа тази печка на шкаф, който от едната страна ще е висок 90 см. а от страната на печката ще е толкова висок, колкото с печката да стане 90. Отстоянието, което предвиждам между едната страна на шкафчето и печката и между печката и стената е по 1 см., а от задната страна, от където излиза нагорещения въздух от фурната - 10 см. В книжката с инструкции на печката има изискване за отстояние от 5 см. от стената, за да излиза нагорещения въздух, но не пише нищо за страните. Необходимо ли е страничната част на шкафа до печката да е от термоплот и може ли зад печката да има т.нар. гръбче от ПДЧ. И само едно уточнение да направя - не ме съветвайте да си сменя печката, понеже я имам от 2 години и съм и свикнала, а съм любител сладкар а това да си познаваш печката и да и имаш доверие е много важно в случая :-D
tysonlkr - специалист
Изпололзваме печка раховец от много години, която е разположена в ъгъл. От лявата страна е дървена ламперия (даже ламперията е от шперплат) а от зад има плочки и до сега не е имало никакви проблеми с нагряване на ламперията. 1 см си е доста малко ще видя довечера на какво разстояние е в нас. За по сигурно може страната да се направи от термоплот. :wink:
tysonlkr - специалист
При нас разстоянието между ламперията и печката е 3 см, малко е по голяма от колкото предвиждате вие. Но според мен няма да е проблем и 1 см да е.

Тема "Нова кухня със стара печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: