Мечтата на всяка домакиня
Supercoooooool - специалист
Здравейте,

Предстои ми направата на нова кухня и съм си харесал един хладилник за вграждане, който според описанието е с "отместваща панта" за монтаж. Снощи бяхме у едни приятели и човекът има хладилник на Liebherr с "изхвърлящи панти". Обясни ми, че това е по-добрия начин за вграждане, защото така плоскостта стои директно към вратата на хладилника, а не се мърда при самото отваряне (нещо, което съм виждал в повечето случаи при вградени хладилници). Та исках да попитам понеже не съм запознат много с термините - изхвърляща панта едно и също ли е като отместваща и ако не е може ли да се монтира такава панта към всеки хладилник или ако хладилникът е за отместваща няма начин за смяна?
joroantonov - специалист
Честно казано за първи път чувам "отместваща панта", но по въпроса на Либхер някои модели имат собствени изхвърлящи панти и амортисьори както и Бош и т.н. Лично моето мнение е че с панти на страниците и плъзгачи е по-добрия вариант, но всичко опира до това какъв хладилник ще си вземеш. При качествен монтаж и двете системи са добри, при реглажа на вратите закачени на хладилник борбата е повече - затвори, отвори и регулирай и отново.
А на втория въпрос - всеки един хладилник може да се вгради дори и да не е за вграждане.
Supercoooooool - специалист
Аз този, който съм избрал е на Siemens (като има същия и на Bosch та мисля, че са на една платформа) - http://tehnomix.bg/siemens-ki-87-sad-30. В описанието пише - "Отместваща се панта, „Меко” затваряне на вратата" и в сайта им има следната снимка:

Изображение

При Liebherr-а, който гледах при моя приятел пантите бяха към плоскостта и по някакъв начин хладилната врата беше като залепена за нея и се движи заедно, докато на други места където съм гледал хладилници за вграждане има луфт между плоскостта и вратата на хладилника и двете са прикачени по нещо като плъзглач.

Та въпросът ми беше дали въпросната "отместваща" панта не е точно това, което е "изхвърлящата" панта при Liebherr или по принцип всички хладилници могат да бъдат разкачение от вратите им и тези врати да поемат пантите на плоскостта пред тях?
joroantonov - специалист
Същото е, тоя даже е с амортисьори, по принцип вратата на хладилника си седи а на нея се слагат монтажни планки които се монтират с винтове към лицевата врата.
imarh - специалист
НЕ си купувайте хладилници отместваща/изхвърляща панта! Ще сте абонирани за панти(~100лв.) на 1-2 години. Аз сега го ям баш този!
Supercoooooool - специалист
Точно с този модел хладилник ли имаше проблеми или друг?

Тема "Хладилник за вграждане - отместваща и изхвърляща панта?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: