Мечтата на всяка домакиня
atanasovpetko - специалист
Здравейте,
може ли да ми кажете дали има проблем при така свързан сифон в кухнята и отходната вода от съдомиялната?
Прикачен файл:
сифон.JPG
сифон.JPG (61.39 KиБ) Видяна 4437 пъти
Питам защото, когато махнах тапичката за свържа гофрето на съдомиялната-текна вода. Загледах се и видях, че нивото на втория вход в сифона е под изхода към мръсния канал. Дали пък този изход не е малко висок?
jekasus - майстор
Сложи една скоба на тръбата от съдомиялна - леко притягаш.
И толкоз.
atanasovpetko - специалист
Помпата на съдомиялната няма ли да се тормози, за да преодолее хидростатичното налягане?
VLADO66 - майстор
atanasovpetko написа:
Помпата на съдомиялната няма ли да се тормози, за да преодолее хидростатичното налягане?
Няма такова налягане,помисли :wink:или не в този смисъл който влагаш.
atanasovpetko - специалист
ОК. Благодаря. Ще сложа само една скоба.
masterval - майстор
Ако не си го залепил, не можеш ли да обърнеш страните на еса и така да повдигнеш проблемното место?
chapara - майстор
atanasovpetko написа:
Здравейте,
може ли да ми кажете дали има проблем при така свързан сифон в кухнята и отходната вода от съдомиялната?
Прикачен файл:
сифон.JPG
Питам защото, когато махнах тапичката за свържа гофрето на съдомиялната-текна вода. Загледах се и видях, че нивото на втория вход в сифона е под изхода към мръсния канал. Дали пък този изход не е малко висок?
Преместо У-то в хоризонталната част, м/у сифона на мивката и коляното, там му е мястото :wink: :razz:
Последна промяна от chapara на пон яну 27, 2014 1:33 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Е що ако е така - какъв е проблема? Може да има случка, ако се запуши сифона или канала и водата от мивката да пълни пералнята.
Аз по почити този начин (заустването е над нивото на сифона) имам свързана пералня и съдомиялна и до сега проблем не съм имал. Освен това съдомиялната промива канала, което е положително.
Да и маркуча от съдомиялната също трябва да прави сифон и при положението от снимката кривката на маркуча преди заустването, колкото е по-високо от нивото на сифона - толкоз по-добре
Последна промяна от kozl на пон яну 27, 2014 1:34 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
kozl написа:
Е що ако е така - какъв е проблема? Може да има случка, ако се запуши сифона или канала и водата от мивката да пълни пералнята.
Аз по почити този начин (заустването е над нивото на сифона) имам свързана пералня и съдомиялна и до сега проблем не съм имал. Освен това съдомиялната промива канала, което е положително.
Преместо У-то в хоризонталната част, м/у сифона на мивката и коляното
:wink:

Тема "свързване на сифон кухня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: