Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, преди по малко от година монтирах кухня от "Хоп Мебели". Проблема е следният - когато се мият чинии или каквото и да е вратичките на кухненският шкаф са целите в влага. Никъде не се вижда теч. Самото корито на мивката ли кондензира ? :? в дъното на шкафа има два отвора за мръсната вода, в единят е свързан сифона а в другият е вкаран маркуча на пералнята. Трябва нон стоп вратичките на шкафа да стоят отворени, иначе всичко става в мухъл :?
Моля Ви помогнете ми със съвети какво да направя ?
EDI - майстор
Я цъкни някоя снимка да видим начина на монтаж на сифона и маркуча на пералнята в мръсната вода.Ако не ползваш мивката пак ли има конденз.
Ако не използвам мивката няма влага. Мисля че самото корито ми прави конденз, защото е от чисто алпака без никаква изолация. Когато ходих в други магазини видях че коритата на мострените им кухни имат една бяла пяна отдолу за омекотяване на шума и за изолация, което е според мен ключа към липсата на влага. Ще направя снимки .
kozl - майстор
mania666 написа:
Здравейте, преди по малко от година монтирах кухня от "Хоп Мебели". Проблема е следният - когато се мият чинии или каквото и да е вратичките на кухненският шкаф са целите в влага. Никъде не се вижда теч. Самото корито на мивката ли кондензира ? :? в дъното на шкафа има два отвора за мръсната вода, в единят е свързан сифона а в другият е вкаран маркуча на пералнята. Трябва нон стоп вратичките на шкафа да стоят отворени, иначе всичко става в мухъл :?
Моля Ви помогнете ми със съвети какво да направя ?
Според мен имаш теч. Аз имам корито без изолация и не се оплаквам от влага и конденз. На майка ми също е без изолация, но там аман от течове през комшиите отгоре. Тавана шупна плочките спукаха. Не знам как СКШ-тата още издържат да не забременеят. При последния теч от авария направо кухнята беше като голяма локва.
Отгоре сменях на комшийката сифоните на двойната и мивка щото си капеха и на нея не и тече, че нЕма кво да спира водата в нейния апартамент щот пестили от плочки и под СКШ-то няма и през фугите на плочата та у долния апартамент - на майка ми.
Вода може да прокапва от връзката за въздух. Подсушаваш с попиваща хартия, пълниш до горе - махаш тапата и търсиш овлажняване.
shadowman - майстор
Мивките от алпака нямат изолации, имат едно черно нещо отдолу за обезшумяване на падащата вода, има едни боядисани бели отдолу, но не е изолация.

Тема "Влага по ПДЧ вратичките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: