• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kavi67 - специалист
sstefanov написа:
Ако не са "професорите" линковете още нямаше да ти работят! Но думичката "благодаря" май ти липсва в речника.
неизвестен китайски мъдрец написа:
"Не се отнасяй лошо към хора, от които очакваш помощ!"
Мисля, че мнението ми е по същество, иначе нямаше как да ти видят картинките, не мислиш ли?
Прав си,БЛАГОДАРЯ за помоща!Грашката е 'в моя телевизор',много неща ми се струпаха наведнъж(все негативни),за което се извинявам!Не смятам,че някои ми е задължен за каквото и да е,така че ако имате желание,може да помагате
kavi67 - специалист
Svezar написа:
Не знам дали добре разбирам чертежа,но ако е така както мисля ще направиш един коридор на който от двете страни ще са двата реда на кухнята ! И мястото което ти остава за "маневриране" го виждам няма и 80см,при мен е 1 метър и като се засечем с жената там се блъскаме а представям си какво ще е на 80см ?? Според мен този ред дето е само с еднотипни шкафове тип "архив в канцелария" ти е напълно излишен при положение че кухнята ти е достатъчно дълга и ще имаш място за всичко в шкафовете !
Растоянието което би останало, между двата срещуположни плота,е 88см.Това при положение,че единият плот е 60см,а другият 40см.Не знам обаче,дали има плотове 40см ширина,че да не бракувам 60см.Най-вероятно,дясната стена ще отпадне-едно,че мястото ще остане малко,друго,че финансите може да не позволят!Какво мислиш за фурната и котлоните,както са позиционирани в края на реда,и съвсем до стената?Мислех,да ги изместя малко наляво,но отвора за аспиратора е на 46см от тавана,и 16см от стената.Така обаче,ще трябва да правя чупки към отвора,и тръбите биха заели място и в друго шкафче.Отвора (на външна стена) го правих,още при полагането на топлоизолацията,и не ми се мести.
sstefanov - майстор
И моето мнение е да не слагаш шкафове на стената с вратата. По-добре сложи ъгъл и шкаф до другата врата, ако нямаш достатъчно място за съхранение.
То 60 см ми се струва малък плот (нищо, е е стандартен), да не говорим за 40 см.
kavi67 - специалист
А,какво мислите за фурната с котлоните,в края на реда,до стената?Не съм обръщал внимание,дали има кухни с подобно разположение.Дали,'готвещият' няма да си удря лактите в стеничката,или да пръска при готвене на вратата(за стеничката не се притеснявам,нали ще има и там гръб),или пък от фурната да излиза пара,която да раздуе перваза/касата на вратата?
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за още една кухня!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: