Мечтата на всяка домакиня
temp1e - помощник
От няколко дена чета теми за избор на абсорбатор и вместо да си помогна взех да се обърквам още повече. Може ли някой да ми помогне:

- Кухнята ми е 30 кубични метра
- Искам да е за вграждане
- До комина ще се минава през шкаф от 1 метър някъде
- До прозореца има 2 метра
- Задължително да е тих и още по-задължително да обира миризмата.
- Парите, които искам да инвестирам са между 400 и 600 лв, но ако някой ме убеди мога да дам и повече. Предпочитам да спестя от котлони и печка, отколкото да ми се усмърдява къщата на готвено.

Идеята е, че в главата ми е някакъв ад от абсорбатори с метални филтри, с 2 мотора , 1 мотор с 2 турбини , с марки (доста се клони по форумите за Фабер, но сайта на официалния дистрибутор на фабер е такова невиждано лайно, че нямам думи.
kalpev - специалист
Ползвам такъв и съм много доволен, кухнята ми е горе-долу като твоята по обем:
Teka
Два мотора, много добра абсорбация, метални филтри, тих (но си зависи и от степента на мощност, която избираш, иначе му дават ниво на шум 42 dBA).
Ако считаш, че не ти е достатъчен капацитета, може да разгледаш и другия им модел (TEKA CNL1 3000 HP) с максимален капацитет 1200 м³/ч, но там и децибелите са други.
Общо взето, за тези пари, които си решил/а да дадеш можеш да си купиш много добър аспиратор, като изборът на марка си е по твое усмотрение и вкус.

Тема "Избор на абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: