Мечтата на всяка домакиня
estario - специалист
Здравейте,
Искаме да осигурим нужната вентилация на професионална кухня с размери на помещението 50 кубични метра. Пред мен стоят няколко въпроса.
1. С какъв дебит да е вентилатора? Според мен ако на 2-4 минути се сменя въздуха ще е адекватна вентилацията. Това означава дебит от около 1200 кубика на час.
2. На какъв тип вентилатор да се спра. Вентилаторът ще е монтиран в аспиратора. Там температура ще се повишава, съответно е нужно да е метален. Но виждам, че има 2 вида вентилатори - правоъгълни и кръгли. Кой е по-добрият избор? От диаграмите, които разгледах ми се струва, че правоъгълните имат по-висок дебит при същата цена на продукта.
3. Коя фирма предлага качествени решения? Работил съм с Ostberger и цените им са поносими а качеството отлично. Други предложения?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В профи кухня вентилатор не е в аспиратор. като ти се подпали веднъж тиганя или скарата какво правиш...
С канален вентилатор вкарвай въздуха, а за аспиратора си вземи класически охлюв.
Ако искаш, ще погледна на моя кухненския какво пише, но си е мощен и сам си изтегляше нужния въздух, в кухнята не нагнетявах
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
питаннето ти май е за viewforum.php?f=23
estario - специалист
Ориентирах се. Ще вземем охлюв с изнесен вентилатор. За кухни е задължително условие, за да не преминава през мотора мазнина, дим и влага.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От мен и още
Ползвай където можеш тези евтини гофрирани тръби. За да ги подменяш отвреме на време. При кухненските пожари огънят тръгва от мазните тръби, нямат почистване , а кой сменя нещо за 100лв метъра... В OLX.bg има добри обяви за вентилатори и за аспираторни чадъри.

Тема "Избор на канален вентилатор за аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: