Мечтата на всяка домакиня
trans - напреднал
Колеги, от толкова разновидности на силиконите и четене на характеристики съвсем се обърках какъв мога да използвам в следните ситуации:
- върху отрязаната част в плота при монтаж на мивката
- между плота и мивката за всеки случай (не знам дали е необходимо, мивката има фабрично уплътнение)
- залепване на алуминиеви лайсни от двете страни на плота (вместо кантове)
- при монтаж на водобранна лайсна необходимо ли е изобщо да се използва силикон
Имам под ръка санитарен силикон soudal, ще свърши ли работа или да купувам друг? На упътването е дадено "Поради киселинната реакция може да реагира с определени метали. Не използвайте върху пластмаси." :?
ZEDYCUS - майстор
Ще свърши работа за всички операции,които си изброил, но по принцип не харесвам Соудал. Мисля беше белгийски. Бавно съхне, предпочитам санитарен или универсален на Мастер.
Не разчитай на фабричното уплътнение на мивката.
:partyman:
EDI - майстор
Силикон за стъкло, няма мърдане.
trans - напреднал
Благодаря за отговорите, мен ме притесняваше да не повредя мивката или плота с този силикон който имам заради това което пише на упътването. Но явно няма голямо значение какъв е силикона, защото навсякъде където четох за монтаж на кухненска мивка се споменава просто силикон...
Svezar - специалист
Задължително преди монтирането на водобранките мини ъгъла между плота и гърба със силикон и върху него плесвай водобрана ! Ако мивката е квалитетна марка уплътнението и със сигурност няма да пропусне вода /стига да се монтира както трябва/ ,но пак за всеки случай намажи цялата повърхност на изрязаната дупка за мивката със силикон и след като изсъхна слагай мивката,така и да проникне от някъде вода няма да раздуе плота !

Тема "Какъв силикон при монтаж на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: