• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Мечтата на всяка домакиня
prascho - майстор
Знаете ли дали има и каква е разликата между стъклокерамика и витрокерамика? Кое от двете е за предпочитане при разлика?
ZEDYCUS - майстор
Винаги съм предпочитал алпака за уреди и за мивки, някой който разбира от керамики да каже. На мен ми звучат крехко :lol:
prascho - майстор
говоря за електрически плот :)
ZEDYCUS - майстор
Ми да де за него говоря. :-D Незнам до колко издържат изтърване на тежка тенджера. :?:

Брейй издържали -
На пръв поглед стъклокерамиката изглежда чуплива и крехка, но само на пръв поглед. Разбира се, не трябва да я удряме с чук, но по данни на производителите повърхността издържа удар на двукилограмова тенджера от височина 50 см. Стъклокерамиката е почти с нулев коефициент на разширяване при нагряване. Тоест тя не се бои от рязко загряване и охлаждане, както обикновеното стъкло. Ако се разсипе вода върху нагорещената плоча – няма проблем.
maxuel82 - специалист
prascho написа:
Знаете ли дали има и каква е разликата между стъклокерамика и витрокерамика?
Доколкото разбрах от прочетеното ,тъй като преди да купя плота и аз се интересувах , и двете са "верни" т.е. е едно и също !По нашенско се е стъклокерасмика :)
maxuel82 - специалист
ZEDYCUS написа:
Ми да де за него говоря. :-D Незнам до колко издържат изтърване на тежка тенджера. :?:

Брейй издържали -
На пръв поглед стъклокерамиката изглежда чуплива и крехка, но само на пръв поглед. Разбира се, не трябва да я удряме с чук, но по данни на производителите повърхността издържа удар на двукилограмова тенджера от височина 50 см. Стъклокерамиката е почти с нулев коефициент на разширяване при нагряване. Тоест тя не се бои от рязко загряване и охлаждане, както обикновеното стъкло. Ако се разсипе вода върху нагорещената плоча – няма проблем.
По-добре не правете експерименти :-D Иначе за водата е вярно ,от много пазене :mrgreen: ,люснах около половин чаша вода и се подмушна и около тенджерата ,докато изключа плота водата се беше изпарила и остахаха бели петна от варовика ,но лесно се изчистиха и плота е здрав ! При удар не знам колко ще издържи, ама и на мен ми се изглежда крехко стъклото :? !
prascho - майстор
Тъч управлението работи ли? То сигурно е рано да се каже. Съдейки по технологията на тъч дисплеите в телефоните, би трябвало да няма проблеми баш с тая част от плота, ама.....знам ли :?
maxuel82 - специалист
Да,даже мисля, че с това управление плота е много по-безопасен и надежден отколкото ако е с "врътки" :idea:
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Шкаф на тераса - откъде да започна ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: