• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 20
Мечтата на всяка домакиня
lokes - напреднал
Направо отивай в магазин за мебелен обков и им кажи , че ти трябва алуминиев Г образен профил 1см на 1см , че има различни , режеш си го с флекса по размери и лепиш с тънко лепило или силикон .
pachosz - специалист
С 1х1 см. няма да скрие некантираното ПДЧ, трябва да е 2х2 см, 2х1 или нещо такова. Или пък от мебелен обков там има и 18 милиметрови.
А мен ако питаш, вземи си от обков някъде 18 милиметров обхващаш профил и си свиркай :drinkers: Даже може и да не го лепиш, само го набиваш. По-добре и малко силиконче де ;)
lokes - напреднал
До колкото виждам от снимките за гръб е ползвал 8-9 мм ПДЧ
pachosz - специалист
Ако е толкова, грешката е моя, остава варианта, който си писал ти :partyman:
maxuel82 - специалист
Не познахте :arrow: точно 10мм е дебелината на гърба :partyman: Днес монтирах и керамичния плот :mrgreen: Купих си плот на ток със сензорни бутони въпреки ,че досега имахме котлон на газ, но ми омръзна да мъкна бутилката ,пък и шкафа стана прекалено хубав да слагам в него само бутилката за газ - грехота е :lol: освен това и на два пъти вече се случва, като кипне нещо котлона да гасне и да изтича газ ! Добре, че и при двата случая жената си помисли ,че е свършила газта, та не се опитва да пали котлона :lol: Затова заложих на тока ,пък ако не съм доволен има лесно - до него още един на газ :idea: ! Чудя се дали да слагам водобранна лайсна ,че вода няма откъде да дойте :?
ZEDYCUS - майстор
Ще дойде, ще дойде. Докато кипне първата манджа. :lol: Сложи не е толкова скъпо. Ако си вземеш газов котлон за вграждане със защита няма да те е страх при гаснене. В къщи съм с Бонпани, вече е на 10години, никакви проблеми. За вилата взех на Беко, доволен съм и от него. :partyman:
maxuel82 - специалист
ZEDYCUS написа:
Докато кипне първата манджа...... Ако си вземеш газов котлон за вграждане със защита няма да те е страх при гаснене
Мдааа ,все пак жената ще готви :lol: а тя често изкипява манджите :sad: ! Как не се сетих че имат защита,щях да си взема на газ :sad: май се прецаках с тая керамика - иначе е красиво :idea: ! Като дойде сметката за тока ще видим :shock:
Стиви - специалист
А газта крадеш ли я :? Независимо на какво готвиш, е необходима една и съща енергия. Цената на тока и газта е почти еднаква (дневна тарифа).
vsterev - специалист
Стиви написа:
А газта крадеш ли я :? Независимо на какво готвиш, е необходима една и съща енергия. Цената на тока и газта е почти еднаква (дневна тарифа).
???
Аз готвя с печка с котлони и фурна на пронап-бутан сметката ми за ток рядко надминава 40 лв., бутилката зареждам един път на 3 месеца и е около 30 лв.
Средно на месец ми се появява 50 лв. разход. Комшии със същите апартаменти и подобни домакинства изцяло на ток рядко падат под 80 лв.
Стиви - специалист
Подхода ти е грешен. В къщи в момента за двама човека за къпане даваме около 50 лева на месец. Бойлера е само за банята и му следя консумацията за да си изчисля подходящата соларна система, така че данните са реални и вярни.

Изчисли си колко часа готвиш с една бутилка и ги умножи по цената на тока, защото готвенето обикновено става с около киловат мощност или по-малко. Резултата ще ти е около 30 лева :wink: Ако готвите на ношна, може и по-малко. Сметките са за фурна и керамични котлони. При чугунените котлони има повече загуби и се губи удобството от бързото стопляне.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 20

Тема "Шкаф на тераса - откъде да започна ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: