Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

Моля за съвет и мнение за следното:
Затворих си терасата на кухнята за да стане малко по широка. С какво да направя замазка и изолация на тавана на балкона, като имате в предвид че на стените и тавана на цялата кухня ще слагам гипсокартон?
Благодаря Ви предварително за всички съвети.

P.S. Ако някой има нужда от съвет или въпроси относно застраховане съм на Ваше разположение. Аз съм инспектор в Застрахователна компания така че се надявам да Ви бъда полезен с каквото мога.
todor_velikov - специалист
значи слагаш отгоре от битумната мушама от 2мм и отгоре заливаш с цимент(най-добре да е само цимент със съвсем малко пясък).това го правят на блоковете ново строителство :wink:
П.П. мушамата я подгъни и залепи с горелка за стените в посока към тавана,така че като залееш цимента да остава над него 2-3 см
НО ТОВА ВСИЧКО МОЖЕШ ДА ГО ПРАВИШ НА КОМШИЯТА ТИ НА НЕГОВИЯ БАЛКОН!!!
Благодаря за савета, но да попитам мога ли и с както да направя замазка на моя таван.
И още нещо - Може ли да ми кажете понеже не съм много наясно как да изравня денивелацията на терасата, която е 4,5 см. Имам саморазливен под, но знам че той се използва за изравняване до 0,6 см. Какви материали да използвам и нужна ли ми е армирана мрежа?

Благодаря предварително!
todor_velikov - специалист
Първо за тавана замаска ,която да не пропуска водата не зная.по втория въпрос го правиш с цимент и пясък и нивелир ,за мрежа мисля че няма нужда.

Тема "замазка и хидроизолация на таван на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: