Мечтата на всяка домакиня
Fornax - помощник
Здравейте,

Първо искам да благодаря на всички, които пишат в този форум, тъй като тук съм намирал решения и идеи за какви ли не проблеми :prayer:

И сега към проблема :)

Ще се пренасям в нова сграда и ще си правя кухня, в която искам да скрия свободностояща пералня.

Проблемите са следните:

1. Пералнята е по-дълбока от плота и мислех за вариант да изкъртя малко от стената зад нея за да я скрия (около 10см). Дали би било проблем според вас? Тухлата е 25 + по 1 см замазка от двата края, т.е. общо 27 см...
Изображение.

2. Мръсната вода сега се намира на друга (перпендикулярна стена) и ще се наложи преправяне. Мисля си за два варианта които съм показал в прикачените файлове.

Вариант 1:
Изображение

Вариант 2:
Изображение

Моля за мнения и съвети дали ще имам проблем с тези промени.
Вар.1 ми допада като че ли повече,тъй като няма да се налага да къртя вече готовия под, а само стената.Тук ме притесняваме тази чупка, която се образува на ъгъл 90 градуса, дали няма да имам проблем.

Мисля си за тръби ли фи30 или фи50, какво мислите ?

Благодаря на всичко които ще се отзоват !

Поздрави и лек ден :)
ESPACE - майстор
Купи си нова пералня с габарити, които позволява мястото. Как ще къртиш 10см от стената. Снимките ти не са достъпни.

Тема "Вграждане на свободностаяща пералня и промяна на ВиК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: