Мечтата на всяка домакиня
vsterev - специалист
Правя си кухнята, в момента разкроявам конструкцията на барплота и се оказва, че в Роси нямат кухненски плотове с двустранен профил. Имате ли идея какво да използвам в този случай ? Също така искам да попитам къде могат да разпробият отвори в кухненски плот за мивка и вграден керамичен плот, четох някъде на сточна гара, дали още е актуална тази информация ?
stiv1961 - майстор
Е, само ,,Роси" ли са на пазара :)
https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D ... sAHtzIDQBQ
По втория въпрос- тук е ,,Направи сам" :) , ако имаш зеге става много лесно :partyman:
maroka - специалист
Зеге нямаш ли си ?

Като си сметнеш времето и бензина, барабар с транспортирането - не знам дали си заслужава. А и не вярвам някой да ти се навие за по-малко от 15 лв. на отвор, което пък теб едва ли ще те устройва.

За двустранният плот - навремето имаше в Декопласт. Не знам дали съществуват още.
Знам ли, може и Модекс да ти свършат работа :?

Всъщност няма от какво да се притесняваш - или кантираш с 2 мм. кант, или с алуминиев профил по усмотрение.
kozl - майстор
vsterev написа:
Правя си кухнята, в момента разкроявам конструкцията на барплота и се оказва, че в Роси нямат кухненски плотове с двустранен профил. Имате ли идея какво да използвам в този случай ? Също така искам да попитам къде могат да разпробият отвори в кухненски плот за мивка и вграден керамичен плот, четох някъде на сточна гара, дали още е актуална тази информация ?
За първата кухня с която се захванах исках да изрежа дъги в плота и се оказа, че ПДЧ-то не може да се ламинира ако се заобли ръба примерно при сряз по окръжност. За това избрах гранит. За третата кухня -технически камък. Моят кум направи плота си от мрамор 4 см. Мрамора е мек и изисква по-деликатно отношение. За това пък като се матира по-лесно се полира. Освен от камък съм виждал и мозаечен плот, заоблен и скосен, с форма по избор и преливащи цветове и форми. Срещах и плот от дървен масив. Ефектно е, но аз лично се понапатих от дървесината и по възможност я избягвам.

Тема "плот двустранно заоблен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: