• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, от Варна съм , търся си съдомиялна машина за 6 комплекта с пластмасов казан. Имах "Мидеа", но от солта за 3 год.й изгни казана и от сервиза ме посъветваха да си купя с пластмасов. Къде мога да намеря? Предварително благодаря.
biol - специалист
Не знам как е водата във Варна ,но в София сол не слагам. Сол се слага ако е твърда водата.
малка миялна е безсмислено, опитай се да вместиш голяма (12 ) . с почти същото количество ток и вода миеш и тенджери и всичко
dyaneff - майстор
За първи път чувам за изгнил казан.
lov - майстор
И да допълня солта и по точно солевия разтвор не участва в процеса на измиването. Всъщност реално той се намира и циркулира само в пластмасови съдове в корпуса на машината и неговата основна функция е рециклиране на варовиковия филтър който също е скрит.
Та освен госпожата да си е слагала сол направо в камерата за измиване по някоя рецепта от градски митове и легенди, не виждам как може да се е получило такова нещо. А и на всичко отгоре не съм виждал съдомиална която да не е от неръждавейка. А и след предварителното изплакване на програмата тая сол няма къде да иде освен ако не е наривано с лопатата и да си е стояла там в огромно количества.
А препаратите за измиване на съдове са къде по агресивни от солта и тая ще е първата дето е пострадала заради сол.
Много моля за снимки от интерес към случилото се.
Chefo77 - майстор
Аз също мислех, че няма казани от друго, освен неръждавейка, камо ли от пластмаса, написах пост, който после изтрих ... да бе би да съм написал някоя глупост и да се окаже, че съдомиялните имат и втори казан - по подобие на пералните. Явно не съм и съдомиялните наистина нямат втори казан.
Вероятно в стремежа си да намалят цената, инженерите от Мидеа са заменили неръждавейката с обикновена (или поцинкована) ламарина.
Цената на 6-комплектова съдомиялна е близка с тази на 10 и 12 комплектовите варианти и аз лично не виждам никаква причина, освен липсата на място, за да изберете отново толкова малка. Разликата в разходите е нищожна. В интерес на истината, ние първоначално също мислехме да вземем 6-комплектова, и то точно на Мидеа (в "Денси" я имаха), но консултантът там много бързо ни разубеди. Разубеди ни и за капацитета, и за марката.
ico_3 - специалист
За да не отварям нова тема ще ползвам тази колегата.На моята съдомиялна и изгниха кошниците знаете ли някъде дали се продават резервни и дали са универсални съдомиялната е тази http://www.pazaruvaj.com/sydomijalni-ma ... p40609585/
ico_3 - специалист
[quote="dyaneff"]https://goo.gl/8K4yf7[/quote]

Защо си мислиш че не съм търсил в Google никъде не открих кошници като консуматив има само ПВЦ ама те са за професионални съдомиялни.
naB4o - специалист
И аз съм от Варна с 6 комплекта на Мидеа, и 3та година няма проблем освен едно уплътнение. Резервни части има в "дом горенйе" (до Борисовата) отзаде в мазата. Но не знам дали имат такива части.
  • 1
  • 2

Тема "Съдимиялна машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: