Мечтата на всяка домакиня
omirchev - специалист
Здравейте,
Вчера децата реализираха бъга с канта на плота от снимката :) Скъсаните панталонки са ясни, но отстраняването на възможността за последващо късане на дрехи на ъгъла е пряко свързана с обратно залепване на канта към плота.
Разлепен е и сякаш е леко огънат, защото с голяма сила го прилепвам обратно.
Опитът да го залепя с Капчица претърпя провал, може би заради огъването, може би заради остатъчната хартия от тиксото с което е лепен или поради други причини. Все още не съм се решил да го надупча отстрани и да го хвана с видия със скрита глава.
Ще съм благодарен за идеи за ремонт в домашни условия от средно сръчен майстор :)
Изображение
ZEDYCUS - майстор
Трябва да се залепи с универсален или санитарен силикон, отчепваш го малко и мажеш със силикона. Преди да нанесеш силикона почисти доколкото можеш стария и секундното лепило. Щом е под напрежение ще трябва да се натисне със стяга или със силно тиксо да се задържи докато изсъхне. След това с пиличка запилваш стърчащото от алуминия докато го подравниш с постформинга. Някой мебелист го е домързяло да дооформи, тези лайстни винаги надстърчат. :проба:
Стягата за кантове е такава, Изображение Надали ще имаш подобна,
така че заложи на тиксото.
:partyman:
omirchev - специалист
ZEDYCUS написа:
Трябва да се залепи с универсален или санитарен силикон, отчепваш го малко и мажеш със силикона. Преди да нанесеш силикона почисти доколкото можеш стария и секундното лепило. Щом е под напрежение ще трябва да се натисне със стяга или със силно тиксо да се задържи докато изсъхне. След това с пиличка запилваш стърчащото от алуминия докато го подравниш с постформинга. Някой мебелист го е домързяло да дооформи, тези лайстни винаги надстърчат. :проба:
Стягата за кантове е такава, Изображение Надали ще имаш подобна,
така че заложи на тиксото.
:partyman:
Няма стар силикон. Лепено е с нещо като двустранно тиксо. И това създава проблем с почистването и залепване дори и със секундно лепило. Просто основата на това чудо е някаква разтеглива такава и няма как да се изчисти без да се отлепя целия кант. Явно майсторлъкът ще иде в почистването. С някакви много финни телчета ще се стърже, но когато намеря малко нерви :) Мерси за съвета - не знаех че със силикон може да се залепи алуминия надеждно.
ZEDYCUS - майстор
Преди време местих на брадчедка ми кухнята в друг апартамент- ъглова лайстна за плотове под ъгъл, която бях лепил със силикон, се наложи да я изчегъртам с 5кг чук и секач. :-D
Секундно лепило няма как да хване на рехав талашит, много е тънко и веднага попива. :partyman:
brum - майстор
Има един полеуретанов силикон (водят го полеуретаново лепило). Т'ва лепи всичко към всичко май. На колата се опитвах да залепя едни гумени уширители на калниците, че гумите стърчаха. Последният опит беше преди 2 години с такъв силикон. Гума към автомобилна боя. Все още няма никакви отлепяния.

Май е само черно това лепило, но ако ти върши работа - ползвай го смели. Каквото съм залепил с него не е мръднало до сега.

Тема "Как да възстановя разлепен алуминиев кант на кухненски плот." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: