• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
brpraziel - специалист
(мението е преместено в правилната категория)

1.Искам да преместя кухнята в хола апартамента е на първи етаж могат ли трабите да се прекарат през мазата(с червено на схемата от новата кухня до вертикалния щранг) без да разбивам нищо вътре в апартамента(освен дупките за трабите в плочата) и ако да трябва ли да имам съгласието на съседите.

2.Ако преместя кухнята къде мога да вържа аспирацията.Преди е имало комин които е махнат (на схемата бивш комин)почти на всички над мен е избит този комин незнам дали има централен зад него не съм проверил още,но ако има мога ли да пробия панела да стигна до него(знам че не е препорачително аспирация в комин).Друг вариант дупка във външния панел (междувходовото пространство)там е към 10см празно пространство тъй като се разминава нивото на входовете и предполагам ще се извеждат изпаренията.

3.Отделно от кухнята банята прави много голям конденз(като се къпя такава пара се вдига че някои път отварям вратата да излезе малко парата да мога да виждам).Вече има един вентилатор към отдушника но явно не може да насмогне и цяла нощ да работи пак не може да изкара цялата влага.Варианти за които си мисля дупка към комина зад банята за допулнителен отдушник.Или дупка към асансьорната шахта по същата причина.

Знам че идеите ще звучат доста налудничеви за вас, но затова питам кое е постижимо нищо няма да се прави ако застрашава конструкцията или живущите.Мерси.

Прикачен файл

vik.jpg
vik.jpg (42.52 KиБ) Видяна 2771 пъти
don_dzatara - специалист
Според мен на първо място виж комшиите от горните етажи - дали разположението на кухнята и банята е там, дали имат същия проблем като теб. На следващо мясясто провери този бивш комин, но не е много препоръчително. Това междуходово пространство да не е разстоянието между двата входа? Ако е така, там е най-удачното според мен.
Проблеми с прекарване на ВИК тръбите няма да имаш, проблема според мен ще е в тръбите за мръсния канал. Исках да преместя кухня и тези тръби и една торба с пари ми костваха преместването, просто реших да си я оставя на същото място.
Успех, ще следя развитието.
brpraziel - специалист
Видял съм всеки апартамент над мен туи като ги убеждавам да сменяме вертикалните щраногове, всички имат проблеми с конденза някои повече от други.Бившият комин още не съм го проверил тъи като е заключено мазето под него.Междувходовото пространство е прецепа между двата входа.Има разминаване на нивата и до колкото знам са се строили с това пространство между тях панелните блокове нещо помага при земетресение ли незнам маи има и някакви куки които държат вътре поне така съм чувал.За трабите си го представям дупка надоло до мазите от там мрусния канал директно в общия мръсен а чистата вода прекарана до под банята ми(където са моите траби)дупка нагоре покраи вертикалните щрангове и вързана към моята ВиК инсталация.Така поне ми е идеята така ще елиминирам къртене в апартамента освен двете дупки.
iliya_i - майстор
Първо провери това мазе— по какво трасе ще мине канала. Да не се налага да минава през чужди мазета недай и недай боже напречно на нечия врата. Ще трябва наклон 5/100. То хубаво е да мислиш горе в апартамента, но всичко зависи от условията долу. И в никакъв случай аспирация в асансьора!
brpraziel - специалист
Стените и вратите са 1 към 1 в мазата както са и в апартамента.Коридора и хола на схемата са над общите части на мазетата.
don_dzatara - специалист
В голямо приключение ще се вкараш :)
С мякаква изолация не може ли да се избегне конденза? Ти твърдо си решил да я преместиш защото ти е по-удобно там или заради конденза?

И щом ще се използва и мазето препоръчвам ти да искаш съгласието и на комшиите.
шоп - майстор
Ако чистата и мръсната вода преминават само през твойто мазе - нямаш никакви проблеми. Действай смело. Ако обаче и за малко преминават през общи части, свикай събрание, обясни проблема и събери писмено съгласие от съсобствениците срещу подпис и всичко това да е отразено в протокола.

За аспирацията-ако имаш 10 см възгух между калканите нямаш проблем изхода да е там.
brpraziel - специалист
С мякаква изолация не може ли да се избегне конденза? Ти твърдо си решил да я преместиш защото ти е по-удобно там или заради конденза?
Искам да преместя кухнята за да ми е по удобно.Банята е отделен проблем изолация къде да сложа и как ще помогне с застояване на водата(след конденза на парата си остават капки по стените и локвички по земята).
Ако чистата и мръсната вода преминават само през твойто мазе - нямаш никакви проблеми. Действай смело. Ако обаче и за малко преминават през общи части, свикай събрание, обясни проблема и събери писмено съгласие от съсобствениците срещу подпис и всичко това да е отразено в протокола.

За аспирацията-ако имаш 10 см възгух между калканите нямаш проблем изхода да е там.
Лошо моята маза даже не е близко до моя апартамент трабите ще минават само през общите части.Съгласието на 100% от живущите ли трябва да имам?
Разтоянието между входовете е даже повече от 10см ,но нали се пада като външна стена ще има ли проблем да се пробие дупка за аспиратор.
brpraziel - специалист
Отдушника на банята 1 тръба от първия етаж до покрива ли е или има на всеки етаж и после влиза в централен като комин.Блока е панелен от 74-та.Вчера наи после ни отвориха да погледнем тръбите(агитирам за смяна на вертикалните щрангове) на 4-ти етаж и гледам отдушника там е както при мен на първия етаж 30см тръба висяща от тавана която отива нагоре с дупка за вентилатор в нея.На пръв поглед изглежда да се пада точно над моя отдушник и ако наистина трябва да е една цяла траба до покрива това ще обясни доста неща.
brpraziel - специалист
Да отдушника е прекъснат на 5-ти етаж и е затворен с плочки.Някаква идея как да процедирам мога ли да ги задължа да го възтановят?
  • 1
  • 2

Тема "Преместване на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: