• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
joroantonov - специалист
Пантите са си с винтове 4х20 например, имам впредвид още по 1 винт през страницата към тавана, от напъна на амортисьора се получава повдигане на предния край на тавана спрямо страницата, затова при силни амортисьри трябва да се подсили отпред. Стъклата са си най-обикновени, досега не ми се е отлепвало стъкло от самосебе си.
emosms - специалист
Благодаря!

Последно, за амортисьори за вратички от порядъка 60-150N, 2 стандарта на дължини ли има?
Къси и дълги :D, ще ми трябват от дългите.

Това с оглед да намеря консуматив, нямам идея колко издържат.
(1,2,3 години?).
И дали да направя всички врати горен ред така (3 бр. врати, с по 2)

Поздрави
vinkelmen - специалист
В общи линии са два стандарта. Нормално са 245-247 мм или 170 мм (междуосово). Колко време ще издържат амортисьорите е "Божа работа". Зависи какво производство са, колко често се употребяват и най-вече дали си роден под щастлива звезда. Понеже кухня не се прави всеки ден, бих препоръчал да не се пести от клапващи механизми и подкрепям мнението на joroantonov - Blum или Grass. Иначе комбинацията аморт. + плавно е осъществима, но не е убедителна. Правил съм го с монтиране на омекотител за панти при размер на вратите около 900х500. На практика просто вратата не се тряска. Няма причина да не се получи и при твоите размери, ако омекотителите имат възможност за регулиране на силата.
  • 1
  • 2

Тема "Амортисьори и панта плавно затваряне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: