• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, извинявам се предварително за тривиалните въпроси, но наскоро се сдобих панелно жилище и стандартна кухня с размери 2,50 / 3,05 м. Вече два месеца си бия главата :? :? :axe: в размисли за най-оптималното разпределение и се опитвам да избягам от стандарнто Г-образно разположение на шкафовете (като това):
Изображение

ВиК връзките са на гърба на банята, а балкона е вече усвоен.
Мечтая да има малък остров, но и да се запази функционалността на помещението. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Прилагам ви снимка на разпределението и размерите на стаята.
Изображение

Много ще се радвам ако някой сподели идея как да решим въпроса с малката кухня.
Хиляди благодарности на всички отзовали се.
torbalan - Дървен философ
В долния ред направи само чекмеджета, така както е най-дясното на картинката. Шкафове с вратички и рафтове са много по-неудобни. Вратичка само под мивкат, която не виждам на картинката.

В горния ги направи да се отварят с една дръжка. Не знам колко сте високи, но за човек дето е около 165 (колкото е жена ми) горния рафт в горния нед чекмеджета е неизползваем, ако се отваря така, както е най-в дясно на рисунката (под числото 45)

За такова отваряне говоря:

Изображение


Купи механизми и панти от Блум. Малко по-скъпи са, но вече пета година ги джасаме и работят като току що монтирани.
prascho - майстор
Зависи какъв е бюджета. Ако ползваш клапващи механизми на Блум и готови чекмеджета, то обковът ще ти струва колкото материала за цялата кухня. Тъй, че решете колко време ще ползвате кухнята. Изберете си декор. И след това преценете дали остават парички за тези механизми:

http://www.rali-m.com/metabox.pdf
http://www.rali-m.com/aventos.pdf
joroantonov - специалист
Много общо има в препоръки за обков и въпроса на човека! Бих ти препоръчал да си оставиш Г-образната кухня, може да изнесеш хладилника на терасата, да свалиш нивото на стената от другата страна и да сложиш плот отгоре, всичко друго е свързано със сериозни преправяния.
torbalan написа:
В долния ред направи само чекмеджета, така както е най-дясното на картинката. Шкафове с вратички и рафтове са много по-неудобни. Вратичка само под мивкат, която не виждам на картинката.

В горния ги направи да се отварят с една дръжка. Не знам колко сте високи, но за човек дето е около 165 (колкото е жена ми) горния рафт в горния нед чекмеджета е неизползваем, ако се отваря така, както е най-в дясно на рисунката (под числото 45)

За такова отваряне говоря:

Изображение


Купи механизми и панти от Блум. Малко по-скъпи са, но вече пета година ги джасаме и работят като току що монтирани.
А какъв плот си взехте, технически камък или ПДЧ
prascho написа:
Зависи какъв е бюджета. Ако ползваш клапващи механизми на Блум и готови чекмеджета, то обковът ще ти струва колкото материала за цялата кухня. Тъй, че решете колко време ще ползвате кухнята. Изберете си декор. И след това преценете дали остават парички за тези механизми:

http://www.rali-m.com/metabox.pdf
http://www.rali-m.com/aventos.pdf
Мерси много prascho, сега ще ги разгледам тези, така или иначе е по-добре да ги проуча
joroantonov написа:
Много общо има в препоръки за обков и въпроса на човека! Бих ти препоръчал да си оставиш Г-образната кухня, може да изнесеш хладилника на терасата, да свалиш нивото на стената от другата страна и да сложиш плот отгоре, всичко друго е свързано със сериозни преправяния.
В момента имаме изнесена ВИК на терасата (през пода) и плана е там да сложим поне пералнята. А относно преправяния всичко сме изкъртили за момента и сме буквално на гол панел :rolleyes:
joroantonov - специалист
Е това е друга работа вече, най-добре снимай какво е точно положението около терасата.
П.С. Техническия камък ти е от 300лв. метъра.
torbalan - Дървен философ
Pinka123 написа:
....
А какъв плот си взехте, технически камък или ПДЧ
Камък, ама не технически, ами естествен...

Мрамор тоест.

Изображение

Нямам свясна снимка... Но добре ми пасна на дървенията...
prascho - майстор
Torbalan-e, бях останал с впечатление, че фасадата на кухнята ти е на пуш бутони /а то имало и дръжки/. Мивката не ти ли е плитка?
  • 1
  • 2

Тема "кухня в панелно жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: