Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

С приятеля ми ще правим основен ремонт на апартамент. Искаме да преместим кухнята от малката стая в голямата, за да направим малката спалня.
Имаме 2 идеи къде да бъде кухнята - едната е да е на стената откъм банята (синята линия), защото ще е много лесна направата на тръбите за отпадните води, другата идея (главно моя) е да е на късата стена с комина (зелената линия).
Имам няколко въпроса относно втория вариант:
1. Къде и колко трябва да се повдигне пода в хола (бъдещата кухня) ? Разстоянието е около 4,5 - 5 м до мястото, където трябва да влизат тръбите (червената черта).
2. С какъв материал би било най-добре да бъде повдигнат пода? Четох за сух под. Дали е добра идея за повдигане на нивото?
3. Като цяло какво бихте ме посъветвали? Къде би било най-добре да бъде преместена кухнята и защо?

Прикачам и скица на апартамента, размерите са в метри и приблизителни.

п.с. Четох много теми из форума, но нямаше точно за този вид преместване. Съжалявам ако се окаже, че има такава тема.

Прикачен файл

apartment.png
apartment.png (27.53 KиБ) Видяна 3609 пъти
joroantonov - специалист
И в двата варианта имаш къртене за мръсния канал, освен ако не вдигнеш нивото и в коридора, но много зависи от пода и дължината. Лятото правих една кухня в единя ъгъл на апартамента, а мръсния канал беше заустен в противоположния и използваха помпа. При неусвоен балкон по-добре да е на малката стена до комина. В предишния ми блок половината комшии под и над мен бяха изнесли кухнята в коридора, помисли и за този вариант ако те устройва.
Не ми искаше да е в коридора, защото искам да си запазя големия гардероб там, а и мисля, че дори и да имаме хубав абсорбатор, ще мирише в целия апартамент.
8180 - майстор
Извинения към Колежката d1sconnected, но може и за нея да е полезно.
joroantonov написа:
И в двата варианта имаш къртене за мръсния канал, освен ако не вдигнеш нивото и в коридора, но много зависи от пода и дължината. Лятото правих една кухня в единя ъгъл на апартамента, а мръсния канал беше заустен в противоположния и използваха помпа.
Колега,
Би ли описал по-подробно този вариант - помпа? +/- и неизвестни?
joroantonov - специалист
Колега, не съм водопроводчик и затова слагам линк към прозводителя на въпросната помпа. Самата помпа я монтираха в шкафа под мивката, а тръбите отиват на 10тина метра по права линия (прокарани са до стените в кутия преполагам над 15м обща дължина) към банята. http://bg.grundfos.com/industries-solut ... water.html
8180 - майстор
joroantonov написа:
Колега, не съм водопроводчик и ...
Благодаря,
Да не отклонявам Темата на питащия.

Тема "Преместване на кухня в хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: