Мечтата на всяка домакиня
Yordan_Andonov - напреднал
Поредната тема, но не можах да намеря отговор на някои въпроси.
Гледахме различни варианти: от плочки само под шкафовете, до плочки навсякъде,
но решихме, че с ламинат навсякъде ще е по уютно.
Ламината, така или иначе вече е купен, но когато разглеждах етикета с инструкциите,
видях, че не е препоръчително, крачетата на кухненските шкафове да са директно
върху ламината. Та въпроса ми е, при положение, че подът ще е нивелиран и равен
и ще полагаме 5мм подложка на парчета, не на руло, да очаквам ли проблеми в
случая с тежестта на шкафовете, върху ламината? Естествено, че щом така са го
написали хората, не е препоръчително, но все пак вие имате повече опит.
Обмислям вариант, в който под крачетата да подложа нещо с по-голяма основа,
което да ляга върху ламината с цел да намаля налягането на кв. см.
Моля за мнение.
peshaka11 - напреднал
При нас е така вече около година (половината кухня е върху плочки другата половина върху ламината) ,нито е хлътнал ,нито се е издрал,но е качествен балтерио.
Yordan_Andonov - напреднал
peshaka11 написа:
При нас е така вече около година (половината кухня е върху плочки другата половина върху ламината) ,нито е хлътнал ,нито се е издрал,но е качествен балтерио.
Колега, ако не е тайна, колко струва квадратния метър и с какви характеристики е?
Намерих изгодно немски ламинат (от приятел, който е в търговията) и взехме немски Catwalk,
като мисля, че са или серия на Kronotex или дъщерна фирма (в един сайт прочетох, че е серия, а в друг че е част от групата). Та въпросният ламинат го закупихме за 11.40 лв. 8mm AC4/32, като за подложката дадохме по 1 лев на квадратен метър. Същият каталожен номер на Kronotex върви по 17-18 лв. квадрата. Не съм много запознат с различните марки, но реших така на доверие да пазаруваме от него, при положение, че всички други материали купуваме от него и наистина отстъпките, които направи, както за лепила, изолация, и мазилки, така и за плочките за банята са доста големи. Макар, че самият той сподели, че ламината не му е силната страна, но това препоръча.
peshaka11 - напреднал
Ами то и аз не съм специалист , харесахме го на външен вид и го взехме 29лв/м2 беше като цена 32/АС4 клас , каквото и да значи това :)
Yordan_Andonov - напреднал
peshaka11 написа:
Ами то и аз не съм специалист , харесахме го на външен вид и го взехме 29лв/м2 беше като цена 32/АС4 клас , каквото и да значи това :)
Сериозен ламинат сте си взели значи. За тази цена би трябвало да е доста качествен.
Иначе, до колкото съм чел, класът обозначава износоустойчовост и не само.
Поздрави :partyman:

Тема "Ламинат в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: