Мечтата на всяка домакиня
Вкъщи искам да направя някои промени. Нужно е да поставя аспиратор в кухнята, която вече има ново местоположение в дома. Лошото е, че комина е отдалечен. Единственият вариант това да се направи е, ако прокарам тръби като показаните на чертежа. Там съм показал колко дълги трябва да са тръбите, за да стигнат до комина. Въпросът ми е дали при такова разположение аспираторът би успял да дърпа парите от кухнята или ще стане неефективен заради многото завои и голямата дължина???
Изображение
iliya_i - майстор
Не разбрах какъв е този правоъгълник, между гърба на кухнята и комина. Тези черните линии стени ли са? И защо не може да се мине по близката стена само с 1 или 2 чупки, а трябва по далечната стена. А самият комин в какво помещение се намира?
Но основно нещата зависят от мощността на аспиратора и сечението на тръбата.
Това не е пълен чертеж на жилището, защото исках да акцентирам върху пътя, по който биха минавали тръбите от аспиратора.

Иначе жилището е двустайно и идеята ми е да го преустроя в тристайно. Това може да стане като се използват огромните коридори. За целта вече съм обединил един от коридорите с хола и съм махнал вградения гардероб, освобождавайки още повече място. Така превърнах единия коридор и хола в едно голямо помещение 3 в 1 - хол, кухня и трапезария. На мястото на старата кухня ще направя детска стая. Идеята ми е тръбите от аспиратора да преминат по цялата дължина на другия коридор (,който ще си остане коридор) и да влязат в комина на бившата кухня и бъдеща детска стая. Естествено смятам да ги прикрия с трегер от гипсокартон, на който дори бих могъл да сложа и лунички, но това вече са подробности. Това е единствената възможност, която имам за прекарване на тръбите от аспиратора. В противен случай, ако не стане, то тогава просто няма да се купува аспиратор, но пък ще се умирисва навсякъде на манджа.

Тема "Въпрос за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: