• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kalpev - специалист
Eто снимка на моите, точно на Горение са. Фурната е Gorenje BOP637E20XG, котлоните са ECT 680 ORA.
Няма бленди и разстояние между тях. Ако ти позволява, не виждам никаква основателна причина да има разстояние. Отдолу се получава едно много удобно чекмедже, в което си държа тавите. Майсторът, който ми прави мебелите в кухнята си взе размерите и всичко, той си правеше шкафовете и си действаше по монтажа.

Прикачен файл

image-1.jpg
image-1.jpg (102.92 KиБ) Видяна 2716 пъти
emosms - специалист
От магазина където поръчвах, ми казаха, че имало значение за индукционните котлони само.
Иначе... майстора знаел :).

Да, отдолу става точно за тави, това е идеята.

Но си спомням, че сложихме бленда над фурната, нещо около 5 см, като правихме на един приятел преди години.
Не помня защо се стигна до това решение, а и аз бях епизодичен помагач тогава.
djpatzo - специалист
emosms написа:
От магазина където поръчвах, ми казаха, че имало значение за индукционните котлони само.
Иначе... майстора знаел :).

Да, отдолу става точно за тави, това е идеята.

Но си спомням, че сложихме бленда над фурната, нещо около 5 см, като правихме на един приятел преди години.
Не помня защо се стигна до това решение, а и аз бях епизодичен помагач тогава.
Може би, защото височината на самите котлони за вграждане е 5 см, но не е съобразил, че плота е 38 мм. :D И е оставил общо 88 мм. все едно :)
emosms - специалист
още се мотая а и хич не ми се работи лятото.

Сам излизам оф-топик, но ми остана някой лев и си поръчах на промоция една малка миялна gorenje.
За вграждане.

Тя ще е точно до фурната като модул.
Чудя се, добра идея ли е вратата на миялната и вратата на фурната да са една до друга с 2 мм фуга?

Плюс, че вратата на фурната покрива канта на страницата на шкафа за печка.

За миялната, доколкото разбирам, няма нужда да се прави шкаф.

Та засега мисля да пусна една вертикална бленда на шкафа печка, да се получи двойна страница.
Съответно, вратата на миялната да покрива канта на тази бленда.
Така няма да свети фуга отзад.
Също, може би ще го направя да покрива канта на половина, за да имам малко повече разстояние между вратата на фурната и на миялната.
Когато уплътнението на фурната сдаде багажа, ако не се смени, канта на съседната врата го пиши бегал.

От другата страна на миялната, следващия модул, също една вертикална бленда.
Макар че там по може да си го наглася, две съседни вратички да покриват по половин кант на страницата.
joroantonov - специалист
emosms написа:
още се мотая а и хич не ми се работи лятото.

Сам излизам оф-топик, но ми остана някой лев и си поръчах на промоция една малка миялна gorenje.
За вграждане.

Тя ще е точно до фурната като модул.
Чудя се, добра идея ли е вратата на миялната и вратата на фурната да са една до друга с 2 мм фуга?

Плюс, че вратата на фурната покрива канта на страницата на шкафа за печка.

За миялната, доколкото разбирам, няма нужда да се прави шкаф.

Та засега мисля да пусна една вертикална бленда на шкафа печка, да се получи двойна страница.
Съответно, вратата на миялната да покрива канта на тази бленда.
Така няма да свети фуга отзад.
Също, може би ще го направя да покрива канта на половина, за да имам малко повече разстояние между вратата на фурната и на миялната.
Когато уплътнението на фурната сдаде багажа, ако не се смени, канта на съседната врата го пиши бегал.

От другата страна на миялната, следващия модул, също една вертикална бленда.
Макар че там по може да си го наглася, две съседни вратички да покриват по половин кант на страницата.
Пробвай с бленди - ще ти се получи супер, ама досега не съм вграждал миялна дето се вади като чекмедже. Търси в нета - може и да има, поне хладилници има. :lol:
miliad - майстор
При съдомиялнa врaтaтa не може дa зaстъпвa съседни стрaници. Не може дa се отвори, зaщото остa нa зaвъртaне нa врaтaтa не е точно в крaя, a по-нaгоре. Стрaниците може дa ги нaпрaвиш видими, кaто aкцент някaкъв.
emosms - специалист
miliad написа:
При съдомиялнa врaтaтa не може дa зaстъпвa съседни стрaници. Не може дa се отвори, зaщото остa нa зaвъртaне нa врaтaтa не е точно в крaя, a по-нaгоре. Стрaниците може дa ги нaпрaвиш видими, кaто aкцент някaкъв.
Мда, това е важна точка.
Документацията не съм я разгледал толкова добре, но така или иначе се отказах да правя проекта само по спецификации.
Още не са я докарали миялната, още едно оправдание да се бавя с разкроя :).
  • 1
  • 2

Тема "разстояние между плот котлони и фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: