Мечтата на всяка домакиня
andy2000 - специалист
Здравейте!
Изправих се пред следната чуденка относно избора на ЛЕД лента за кухнята :

Вариант 1
Маркова лед лента на Осрам 12-13 вата на метър, 4000 к на 20-25 лева метъра
Трансформатор meanwell 60-80 вата
Контролер и димер

Вариант 2

Китайска лента 12-14 вата на метър на 6-8 лева на метър
Китайски трансформатор 60-80 вата
Контролер и димер

И в двата случая ми трябва алуминиев ЛЕД профил, който върви от 15 до 30 лева на метър :? :? :?

Ще има ли разлика между Вариант 1 и 2 на практика? Защото в числа е има-няма 100 лева разликата.

Благодаря предварително!
toshetozaz - специалист
Привет,
Щом ще е с профил предполагам ще я слагаш под шкафовете?
Ако е така то аз съм го играл този мач.
При мен всичко е от братския Китай.Само с едно сгреших взех си твърда лед лента,защото разтоянието беше 2 метра,твърдата се продава на парче по метър а меката на ролка от 5метра.Трърдата е малко по-дебела и ПВЦ капка на профила се слага много трудно (аз съм го махнал).Сега ако го правех щях да си взема една ролка.
Имам снимки някъде ,ако имаш интерес ще ги кача.
Здравей, аз работя в мебелна фирма и пазаруваме от optonicaled. В зависимост от вида на лентата цената варира от 2 до 10 лв на л.м. като самите ленти са 2, 2,5 или 5 л.м. Трансформатора се избира по вида лента и по метрите, които ти трябват. Не са скъпи артукулите, има голям избор, може да им се обадиш и те подробно ще ти обяснят кой е най-добрия избор за теб. Относно лайсната, те биват различни видове - ако ти трябва за пълно вкопаване в балкан юг предлагат една, която си е супер и е на доста ниска цена.
Дано съм помогнала :)
Последна промяна от sositooo на вт окт 11, 2016 11:18 am, променено общо 1 път.
andy2000 - специалист
toshetozaz написа:
Привет,
Щом ще е с профил предполагам ще я слагаш под шкафовете?
Ако е така то аз съм го играл този мач.
При мен всичко е от братския Китай.Само с едно сгреших взех си твърда лед лента,защото разтоянието беше 2 метра,твърдата се продава на парче по метър а меката на ролка от 5метра.Трърдата е малко по-дебела и ПВЦ капка на профила се слага много трудно (аз съм го махнал).Сега ако го правех щях да си взема една ролка.
Имам снимки някъде ,ако имаш интерес ще ги кача.
Мерси за включването!
Ако качиш снимки би било супер.
Профилът е за под шкафовете и не е за вграждане, т.е. нямам изфрезен канал в самите шкафове. :D
Изображение

Колебанието ми е дали да заложа на качеството и гаранцията или да заложа на ниската цена на братски Китай... :-D
Virtex - майстор
Не съм виждал осрам-ска лента на живо, но съм си играл с китайските такива. Да, евтини са, сложил съм в кухнята таква, но не вярвам да изкара много време.

Пада на напрежение в самата лента е доста голям, та ако ще искаш да слагаш 4-5м надали ще стане толкова лесно, по-скоро ще ти трябва допълнителен кабел.

Проблема на китайските LED-ове е, че уж са 3000-4000к, а реално са 'боядисани' 6000к+ и ефект е малко кофти. Поне за мен де.

В зависимост от трафа може да имаш flicker ( мисля тук имаше тема за разискване на това ), може и да не - аз бих си взел добър траф, дори при възможност един допълнителен филтриращ кондензатор преди лентата.
Осрам си е бранд и до голяма степен плащаш за името. Според мен в случая няма да сгрешиш и с китайска лед лента, стига да си изчислиш правилно колко вата ти трябват. Хубаво е да поразпиташ за мнения от различните дистрибутори, защото има най-различни китайски на пазара.
nikolov333 - майстор
Разлика ще има и тя не е само в цената а основно в цветопредаването. Osram са с 80RA тоест 80% от спектъра на светлината, но за теб това е без значение. Другата разлика е в захранването..едните са на 12 а другите на 24V. И основното е гаранцията.. :partyman:
andy2000 - специалист
Ясно, мерси!

А на практика какво значение има дали е на 12 волта или на 24?
Тези на 24 оцеляват по-дълго?
Има ли нещо такова, че димерите с дистанционни били само за цветни ленти, а като е един цвят било по добре да си е на ключ с въртене на стената?
Проблем ли е, че съм се ориентирал към димер с дистанционно?

sositooo, от оптиконци взех луни, ще проверя при тях как стоят нещата! Мерси!
toshetozaz - специалист
andy2000 написа:
Ясно, мерси!
Има ли нещо такова, че димерите с дистанционни били само за цветни ленти, а като е един цвят било по добре да си е на ключ с въртене на стената?
Проблем ли е, че съм се ориентирал към димер с дистанционно?
Аз съм с едноцветна лента и димер с дистанционно,така че няма проблем.
Последна промяна от toshetozaz на вт окт 11, 2016 12:31 pm, променено общо 2 пъти.
andy2000 - специалист
toshetozaz написа:
andy2000 написа:
Ясно, мерси!
Има ли нещо такова, че димерите с дистанционни били само за цветни ленти, а като е един цвят било по добре да си е на ключ с въртене на стената?
Проблем ли е, че съм се ориентирал към димер с дистанционно?
Аз съм с едноцветна лента и димер с дистанционно,така че няма проблем.
Супер, защото в един от магазините ми обясняват, че като била един цвят лентата не било подходящо да е с дистанционно и не мога да схвана защо :shock:

Тема "Избор на ЛЕД лента за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: