Мечтата на всяка домакиня
nikolov333 - майстор
Купих си гръцка полимерна мивка за кухнята с две корита от geraka.com преди почти две години, но не бях приключил с ремонта и доста време почивах, че имах много други задачи и вчера и дойде реда за монтажа.. Плота е на Егер 4см и шкафа е прфектно нивелиран. Та тръгнах сам да я монтирам и гледах захващането към плота понеже не съм монтирал такъв тип питах един мебелист по телефона как се процедира с тоя тип мивки. Той вика тия мивки се лепят със силикон понеже са прави и нямат нужда от скобите. Режеш по шаблона който си е с мивката мажеш и лепиш без скобите, които са за фиксиране..НО..отрязах аз набързо плота по шаблона понеже ми се стори лесна работа..обаче като сложих мивката в отвора освен, че опира само на 3-4мм по-ръбовете и скобите стъпват съвсем малко на плота..единия ъгъл отпред в ляво буквално стърчи във въздуха почти 1 см. :shock: Мисля, че даже и със скобите няма да мога да го прибера толкова..па може и да я спукам докато го обера тоя просвет. Свалих мивката да я огледам защо е така понеже съм сигурен, че плота е максимално прав и се опулих тотатлно. Мивката няма диагонали като я сложих на пода "стъпва на двата срещуположни ъгъла и другите два "хлопат" във въздуха е като сложа нивелира на долния ръб с който лежи на плота нивелира се навирва с 1 сант и не ляга в равнина.
Питането ми е ако утре като им звънна да търсим решение с продавача и не стигнем до някакво решение, как да процедирам нататък. Идват ми на ум два три варианта. 1.Пилене с малкия флекс докато поизправя основния ръб. 2 Пилене с абразивен камък на ръка по китайската методика пак докато се поизравни ръба и 3.Някакво машинно изравняване с нещо като хоризонтална каменарска фреза..не знам дали има такива и не съм убеден, че ще съм доволен от резултата.
Дайте съвет или някоя друга идея.. Плота не го мисля..може и да го сменя, за да намаля отвора, че е само 2-ва метра, а и без това пробих две дупки не на място и ще се виждат при всички положения в момента..
joroantonov - специалист
Ами то решението е ясно - нова мивка. Поне да я беше отворил преди време, сега я ти я сменят я не. И като цяло на шаблони не вярвай, мери с рулетката и така. Щипките са силно препоръчителни, но не са задължителни, дори и да ги сложиш няма да ти опънат мивката.
P.S. На тая цена за двукоритна мивка какво очакваш - да е като Blanco или поне Elleci - няма как да стане.
Последна промяна от joroantonov на нед окт 16, 2016 8:37 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
А тактиката с пилене на долния ръб, няма ли да стане..
gnt69 - майстор
Според мен малко я пришлайфай да минимизираш кривината. После с подложки и скобите прихвани да бъде равен предния край той ще се вижда а отзад при подложките много силикон. Все пак ги пробвай тия може и да я сменят.
joroantonov - специалист
gnt69 написа:
Според мен малко я пришлайфай да минимизираш кривината. После с подложки и скобите прихвани да бъде равен предния край той ще се вижда а отзад при подложките много силикон. Все пак ги пробвай тия може и да я сменят.
Човек ти виждал ли си 1 см крива мивка? Е аз съм виждал и каквото и да си мислиш за изправяне - Няма!
nikolov333 - майстор
Мисля, да я пробвам с флекса донякъде..ако откажат да ми я сменят.. Той ъгъла и стърчи сантиметър, защото кривината е по средата на мивката на дългата страна, а мивката е почти 1м., но ако се пили отдоло е около 3-4 милиметра за подравняване, само на предния ръб, което е кофти, понеже баш той се вижда.. Не съм си представял, че може да има такъв проблем с "лята" мивка все пак се леят в калъпи, а пък смятах, че за 300 лв. Гръцка мивка, взимам качествена..ама яка греда.. :axe:
roland - специалист
Според мен се е изкривила от седене. Понамокри я малко и я натисни в противоположна посока за ден два, може и да изпъне. Пробвай.
gnt69 - майстор
Ама се вижда отпред отзад до стената не се вижда. Сега ходих да видя в кухнята и аз имам подобна ама гранитна schock май няма разумно решение тя много голяма и отвсякъде се вижда. :partyman:
nikolov333 - майстор
Даааамм..Работата отива към нова мивка, ако тия от герака не излезнат "хора", ще се търси нова май.. Няма начин да се е изкривила от стоене и с мокрене няма да стане със сигурност.. може би ако я загрея, да поумекне, ама нямам такава голяма фурна.. :-D
Последна промяна от nikolov333 на нед окт 16, 2016 9:13 pm, променено общо 1 път.
joroantonov - специалист
roland написа:
Според мен се е изкривила от седене. Понамокри я малко и я натисни в противоположна посока за ден два, може и да изпъне. Пробвай.
Баце ти утепа коча с лопатата. Вземи една плоча гнайс че е по-мекичък сложи му торба с цимент отгоре и го виж след време колко ще се сгъне. Тия мивки НЕ са от пластмаса или дърво за да я мокриш.

Тема "Крива полимерна мивка не"ляга" на плота???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: