• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
pakumba - специалист
Здравейте, колеги,
проблема ми е със съдомиялна Горение, на 1 година експлоатация. Отскоро започна да прави следното- след като измие и изсуши, отварям вратата и всичко е наред. След 5-6-7 часа обаче долу е пълно с вода. Сифона ми е на около 40 см от пода. Какво съм направил досега:
- филтъра беше първото, което измих след появата на проблема, макар да установих в последствие, че се пълни после, а не просто да не изпомпва водата
- след цикъл на миене и напълно изпомпена вода, откачам маркуча от сифона, за да видя дали не се пълни оттам- е, пак се беше напълнила след часове, очевидно не връща от канализацията.
Според мен водата от изходния маркуч се процежда лека-полека през помпата и се връща. Дайте ми акъл какво да проверя и правя?
Мерси предваритлено
geniya - специалист
Проблемът ти е в това, че маркуча от съдомиялната ти е включен в сифона на мивката.В смисъл от тези новите сифони които имат и вход за съдомиялна.Решението е ако имаш свободен извод Ф50мм в който да включиш съдомиялната отделно.Позадръстила ти се е за 1година новата ти тръба на сифона.И при мен ми беше станала същата ситуация с пълнене на дъното, тогава преместих извода от съдомиялната отделно и всичко е ОК.
pakumba - специалист
Това забравих да го напиша- НЕ съм включил съдомиялната в сифона на мивката. Тръбата на канализацията беше единична и в нея влизаше само сифона на мивката, аз сложих тройник, така че каналазационната тръба да стане с 2 изхода и сега е единия е мивката, в другия е съдомиялната.
Обаче не мисля, че имам проблем там, защото като откача изходния маркуч на съдомиялната от канала и пак се пълни- т.е. очевидно не е да се връща вода от канала в нея, а същата вода от изходния маркуч се връща след изпомпване.
kozl - майстор
Изпуска ти клапана за чиста вода. Капка по капка - вир.
Може да е заседнало нещо в него, но най-вероятно ще се оправи с нов.
Малка стружка като връх на игла може да го повреди.
geniya - специалист
pakumba написа:
Това забравих да го напиша- НЕ съм включил съдомиялната в сифона на мивката. Тръбата на канализацията беше единична и в нея влизаше само сифона на мивката, аз сложих тройник, така че каналазационната тръба да стане с 2 изхода и сега е единия е мивката, в другия е съдомиялната.
Обаче не мисля, че имам проблем там, защото като откача изходния маркуч на съдомиялната от канала и пак се пълни- т.е. очевидно не е да се връща вода от канала в нея, а същата вода от изходния маркуч се връща след изпомпване.
Щом е така тогава наистина изпуска клапан, както ти е написал kozl.Решението е разглобяване ако е възможно и почистване, ако не може да се разглоби тогава накисване в оцет, ако е варовик да се разтвори.Монтаж и проба, не стане ли, нов клапан.Успех.
pakumba - специалист
kozl написа:
Изпуска ти клапана за чиста вода. Капка по капка - вир.
Може да е заседнало нещо в него, но най-вероятно ще се оправи с нов.
Малка стружка като връх на игла може да го повреди.
А той има ли филтър, би следвало да има, след като е толкова нежен.
А къде се намира, предполагам е на входа на "нагнетателната" помпа?
kozl - майстор
Сменил съм няколко на перални. Перлите имаха по три клапана на входящата чиста вода. На нашата съдомиялна АЕГ се намира почити до дъното от лявата страна ако гледаш машината от към вратата. Но тръгваш по маркуча и следиш къде отиват тръбичките за чиста вода. По тръбичката все някъде ще откриеш клапана.
Поне аз на нашата миялна не открих фин филтър.
На 1 г. не е ли в гаранция?
Antonii - майстор
Няма те ли спирателен кран на чистата вода към машината.
Ако нямате си монтирайте, че след време и да смените клапана на машината проблема пак ще се появи.
pakumba - специалист
kozl написа:
Сменил съм няколко на перални. Перлите имаха по три клапана на входящата чиста вода. На нашата съдомиялна АЕГ се намира почити до дъното от лявата страна ако гледаш машината от към вратата. Но тръгваш по маркуча и следиш къде отиват тръбичките за чиста вода. По тръбичката все някъде ще откриеш клапана.
Поне аз на нашата миялна не открих фин филтър.
На 1 г. не е ли в гаранция?
Има гаранция, но монтажа съм си го извършил аз и не съм ровил да видя дали имат изискване за монтаж от квалифициран специалист. То големия монтаж де ама...
Принципно идеята ми беше ако е нещо, за което не се отваря машината, да си го направя сам. Но очевидно случая не е такъв.
pakumba - специалист
Antonii написа:
Няма те ли спирателен кран на чистата вода към машината.
Ако нямате си монтирайте, че след време и да смените клапана на машината проблема пак ще се появи.
Имам, но е неудобен за спиране всеки път като не се ползва машината. А и тя се ползва всекидневно по 1 и понякога 2 пъти. Единствено бих спестил износване на клапана при дълги почивни дни.
Или има някакви клапани, които не са ръчни и затварят вместо този на съдомиялната?
  • 1
  • 2

Тема "Съдомиялна връща вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: