• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Бих искал да попитам как си смятате размерите на двойните вратички, спрямо просвета на отворите, както и защо да да внимавам с дръжката на вратичката, има ли някоя особеност, която пропускам?

Благодаря предварително!
miliad - майстор
От рaзстоянието вaдиш дебелинaтa нa врaтa и фугaтa която искaш дa имaш.
Пример: врaтaтa =у -18-3
Зa дръжкaтa внимaвaш aко сa две сaмостоятелни врaти. Не ги слaгaш в ъгълa, a в средaтa примерно.
shadowman - майстор
... или само една дръжка, аз махам 18+2 понеже нали канта с заобля и се получава по-голяма фуга за двете врати.
Късно снощи, забелязах че различните производители на такива панти имат таблички за оразмеряване. Май трябва първо да си избера панти и тогава да смятам вратичките. Става историческо вече, но ще го докарам до край ;)

Благодаря момчета!
nikolovvd - майстор
Има сайтове за обков. Обикновено в магазините зареждат само най-употребяваните детайли - панти, дръжки и прочие.
Моят съвет е да си избереш първо дръжките, мисля че се сещаш защо. След това, съобразявайки се с тях можеш да сметнеш размерите на вратите и чекмеджетата. При ъглова кухня винаги се достига до момент, в който при отворено чекмедже не може да се отвори друго или някой от страничните вратички.
И друго да те предупредя! Когато изрязваш плота за мивката, отвори вратичките, че веднъж гледах как един "майстор" на кухни подкара и вратичката с прободния трион. За теб тази грешка би била нормална, но за човек, който си вади хляба с изработване и монтаж на кухни, това е непростимо.
Antonii - майстор
Че кой слага вратите и чекмеджетата преди да е сглобил цялата кухня :?
Vick написа:
Здравейте,
........ Мястото обособено за нея е доста криво, както и със скосения. За аега започвам с долният ред шкафове. Първоначално идеятя в ъгъла беше да е глух шкаф, но в последствие "шефа" каза НЕ. Стигнах до тук, (прилагам снимки) но липсата ми на опит ми пречи да продължа. Моля дайде идеи как да направя ъглвият шкаф, другото което ме тревожи, дали пантите ще поемат ъгъла - 93,12 градуса. Имам и още дерзания, ще ги споделя в последствие, ако не се справя сам.

Благодаря предварително!
Колега, извинявам се предварително за офтопик-а. Само за "протокола": Жилището старо ли е или е Ново строителство?

Благодаря предварително за разбирането...
Здравей,

етаж (тавански, мансарден, ...и тн) от къща, строена преди около 20 години. Хубавото е че, скосенията започват на 1.8м и точно там трябва да има и горен ред шкафове и вградена микровълнова.

Колега, извинявам се предварително за офтопик-а. Само за "протокола": Жилището старо ли е или е Ново строителство?

Благодаря предварително за разбирането...[/quote]
  • 1
  • 2

Тема "Кошмари с Кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: