Мечтата на всяка домакиня
nobreak - специалист
пет мар 08, 2024 8:32 pmpipilica написа:
Акоо ще правиш опит само с тава с вода не пускай повече от 180-190 градуса, даже по-добре на 150-160 да имаш повече пара с повече градуси не става повече пара тва от личен опит от готвене във фурна.
Как се случиха нещата та почна да ти прави проблем, казваш нова на две години а от скоро прави проблем.
Здравей. Проблема го забелязахме 7-8 месеца след покупка, жената като започна да прави една така наречена мързелива лютеница. Още тогава направих рекламация, взеха я в тукашния сервиз, но не откриха проблем. Въпреки това, от сервиза смениха часовника, но проблема не се оправи. Появява се само като се готви нещо с по голямо съдържание на влага и за това си я ползваме така. Проблем ми е ваденето от терасата защото едвам минава през вратата и то няма да казвам как, защото ще се смеете :) Тази вечер пробвах с леко изтеглена напред фурна с нямаи 1 см пред плота и тава с вода. Работи 2 часа на 220 градуса и после я пуснах на 250 още около час и проблем не е правила. Утреще я пробвам на по малко градуси, както препоръчваш. Прилагам снимка колко съм я изкавал напред, за да се види какво имам в предвид.

Прикачен файл

1709923801498.jpg
pipilica - майстор
Не каза шкафа има ли гръб, също има дупка на дъното към пода, и по снимката ми се струва че ти е малко разстоянието до плота, имаш ли летвичка или нещо друго между горния край на фурната и плота.
Според мен проблема не е във фурната а в шкафа в който е монтирана.
nobreak - специалист
    пет мар 08, 2024 9:25 pmpipilica написа:
    Не каза шкафа има ли гръб, също има дупка на дъното към пода, и по снимката ми се струва че ти е малко разстоянието до плота, имаш ли летвичка или нещо друго между горния край на фурната и плота.
    Гръб няма, дупка към пода има, утре ще я измеря, нямам летвичка между горния край на фурната и плота....Разстоянието между горния край на панела и плота е 5 мм....започвам да си мисля, че наистина е малко :?
    pipilica - майстор
    Качвам ти няква схема от нета на шкаф, с червено са важните рамери, това 4мм е важно защото от там влиза студен въздух, 600 са го дали ама не винаги е достатъчно и за това преди като монтирах кухни винаги слагах летвичка 30мм под плота и никога не съм имал проблем с фурната.
    Щом ти е на терасата фурната явно си запълнил всеки сантиметър място, има ли възможност някъде отстрани на шкафовете да излиза въздух, имаш ли място над блендата която крие краката на шкафовете, колко е разстоянието от гърба на печката до стената, все едни дребни неща ама правят голям проблем.Имаш ли чекмедже под фурната, може да се наложи да си преправиш шкафа защото не е удобно и красиво да ползваш фурната така измъкната.

    Прикачен файл

    shkaf.JPG
    shkaf.JPG (81.38 KиБ) Видяна 508 пъти
    zz_stefanov - майстор
    Тази летвичка няма ли да запуши тези 5мм дето са му оставени отгоре. При мен тези 5мм бяха описани в инструкцията за монтаж на плота, а не на фурната, но смятам че и за фурната са полезни. Моята е нарочно е закупена изцяло с електромеанично управление, та с това няма проблем. Отдолу фурните имат оформени в ламарината крачета та корпуса да е повдигнат над плоскостта. Уж трябва да е всичко универсално и еднакво, но като чета инструкциите за монтаж все се намират разлики.
    pipilica - майстор
    Ами за 15 години и стотици монтирани фурни никой не ми е правил рекламация нито се е оплакал, включителни и две фурни в мои кухни. Летвичката смъква фурната с 3 санта надолу и остава повече място за проветрение, пък и няма проблем да се монтира всякакъв котлон отгоре дори и газов. Тия 4 дето ги дават са от челото на чекмеджето до една ламарина от фурната почти винаги оставям 6-8 мм толкова са щампованите крачета в ламарината на дъното, и тия 500/30 отзад ги правя 565/50 или 60 според модела на фурната, никога не слагам гръб на шкафа и чекмеджето е малко по-късо от страниците и остават едни 50мм до края, и винаги блендата ми е с 10 мм по-ниско от дъното на шкафа, като с тия мерки се осигурява добра вентилация на фурната.
    zz_stefanov - майстор
    :supz:
    Аз не проектирам и монтирам. Ровил съм се след майстори основно заради връзките отзад.
    nobreak - специалист
    съб мар 09, 2024 7:30 ampipilica написа:
    Ами за 15 години и стотици монтирани фурни никой не ми е правил рекламация нито се е оплакал, включителни и две фурни в мои кухни. Летвичката смъква фурната с 3 санта надолу и остава повече място за проветрение, пък и няма проблем да се монтира всякакъв котлон отгоре дори и газов. Тия 4 дето ги дават са от челото на чекмеджето до една ламарина от фурната почти винаги оставям 6-8 мм толкова са щампованите крачета в ламарината на дъното, и тия 500/30 отзад ги правя 565/50 или 60 според модела на фурната, никога не слагам гръб на шкафа и чекмеджето е малко по-късо от страниците и остават едни 50мм до края, и винаги блендата ми е с 10 мм по-ниско от дъното на шкафа, като с тия мерки се осигурява добра вентилация на фурната.
    Понеже терасата ми е малка, че да вадя фурната и да снимам вътре шкафа, размерите до стената са 585 мм (няма гръб). Отдолу остава 35 мм отвор за да смуче въздух. Отгоре, както написах имам само 5 мм от панела до плота, което май е проблема. От долната страна тези 4 мм си ги има, това си е от плоскостта, на която ляга фурната до самата фурна и не е затворено. Под фурната не е чекмедже, а шкафче и също няма гръб, а и вратичката ми не закрива тази бленда, за която говориш. От страни размерите са с по 5 мм повече от препоръчителните....Остава това разстояние отгоре да изрежа 3 см лента от плоскост и да я сложа под плота, като същевременно да смъкна фурната с 3 см надолу....

    Прикачен файл

    shkaf.JPG
    ivanovbg - майстор
    На снахата е същата фурна, само че в ретро стил. Когато я монтирахме отгоре остана луфт между горната дъска и фурната около 8мм. Над нея са котлоните. Есента е монтирана и досега никакви проблеми. Единствено съм предупредил снахата за всеки случай, че може да работи фурна с един от котлоните едновременно. 32а е главния предпазител при електромера та затова. Подали са молба за увеличаване на партидата, но още не са го сменили.
    pipilica - майстор
    Страниците на шкафа с фурната до стената ли са или има общ обем въздух зад всички шкафове на тая стена. Също ще ти е от полза ако сложиш две ивици фазерче на дъното така че крачетата на фурната да стъпят върху него и да получиш още 3мм фуга от долу.

    Тема "Проблем с фурна за вграждане Gorenje" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: