Мечтата на всяка домакиня
pipilica - майстор
Сигурен ли си че гуменото уплътнение което е закачено на фурната е добре сложено и не ти фука влага към платката.
На мен преди време така взе да си пиука сама и махнах горния капак и се оправи, отделно имаше и малко мазнотия по платката щото е доста стара, и пак е Горение. Ако ще правиш опити я пусни без нищо и после с тава само с вода, така ще видиш дали е от влага или само от температурата.
Ако шкафа дето е вградена има гръб махни го, също е добре на дъното да има по-голяма дупка да може да циркулира въздух. Ако ще я вадиш пусни снимка на шкафа.
zz_stefanov - майстор
имаш ли разстояние 0,5-1,0 см между горния ръб на лицевия панел на фурната и плота?
Това с евентуалното нахлуване на гореща влага при платката също е много проблемно.
nobreak - специалист
Снощи пробвах фурната на 270 градуса, но празна и си работи час и половина без проблем....Явно причината е във влагата...Тестовете продължават по съветите ви.
ср мар 06, 2024 6:41 pmpipilica написа:
Сигурен ли си че гуменото уплътнение което е закачено на фурната е добре сложено и не ти фука влага към платката.
За кое уплътнение става на въпрос, че не мога да зацепя?
brum написа:
Не снимай фурната, снимай шкафа :) . По-отдалече и така, че да се види от къде си мислиш, че дърпа въздух.

Ако е монтирана под кухненски плот дръпни челото под шкафовете и виж дали ще има разлика. Ако пак няма разлика извади фурната и снимай шкафа от вътре. Така го снимай, че да се види от къде постъпва въздуха.
Почивните дни ще я извадя и ще снимам. Довечера ще я издърпам и ще пробвам така.
zz_stefanov написа:
имаш ли разстояние 0,5-1,0 см между горния ръб на лицевия панел на фурната и плота?
Това с евентуалното нахлуване на гореща влага при платката също е много проблемно.
Това ще го измеря довечера.
Сигурен съм, че Иванов точно това си е мислел.
Ако се попрехвърли темата, баш така си е, нищо че предлага нещо, което от сервиза са направили.
Телепатия- Хахааа!!!
pipilica - майстор
Е за това уплътнение говоря, то е закачено на 4 куки за корпуса, не е залепено а е подвижно и може да е повредено нещо.
Ако не уплътнява добре влагата влиза през дупките отгоре и право на платката.

Прикачен файл

furna.JPG
furna.JPG (77.06 KиБ) Видяна 482 пъти
kozl - майстор
чет мар 07, 2024 9:06 pmpipilica написа:
Е за това уплътнение говоря, то е закачено на 4 куки за корпуса, не е залепено а е подвижно и може да е повредено нещо.
Ако не уплътнява добре влагата влиза през дупките отгоре и право на платката.
От това пояснение се сетих за случка с наша фурна Горение, но е по-стар модел. Та значи поизносиха се пантите и вратата почна да не прилепва добре към посоченото от pipilica уплътнение.
Но при нас нямаше проблеми с платката. Печенето стана по-продължително.
И нови панти, а до сега това е втора смяна. А да добавя и 2 турбо нагревателя и един вентилатор за охлаждане.
pipilica - майстор
Може и от пантите да е, малко странно на две години да има проблем с тях, моята си скъса едната пружина та се наложи да я сменявам, ама тя е доста дърта.
Провери все пак имаш ли луфт при затворена врата, също провери къде и как ляга уплътнението като намажеш много леко по него с паста за зъби или някъв бял крем и леко затвориш вратата без да я притискаш, трябва да имаш равномерен отпечатък.
Тоя вентилатор дето е отгоре за охлаждане принципно тръгва заедно с който и да е реотан.
kozl - майстор
Аз от към платката още не съм я отварял фурната, но ми се струва несериозно ако платката не е защитена.
Обаче що ли да се чудя, като на неква кафемашина и ремонтирам платката неколко пъти докато кьоравито ми зрение виде тънка, микроскопична струйка от спукано след помпата да уцелва точно в платката. :roll:
nobreak - специалист
ср мар 06, 2024 6:53 pmzz_stefanov написа:
имаш ли разстояние 0,5-1,0 см между горния ръб на лицевия панел на фурната и плота?
Това с евентуалното нахлуване на гореща влага при платката също е много проблемно.
Имам точно 5 мм.
pipilica написа:
Е за това уплътнение говоря, то е закачено на 4 куки за корпуса, не е залепено а е подвижно и може да е повредено нещо.
Ако не уплътнява добре влагата влиза през дупките отгоре и право на платката.
Според мен е добре. Интересно ми стана, че е подвижно, не бях забелязал...
pipilica написа:
Може и от пантите да е, малко странно на две години да има проблем с тях, моята си скъса едната пружина та се наложи да я сменявам, ама тя е доста дърта.
Провери все пак имаш ли луфт при затворена врата, също провери къде и как ляга уплътнението като намажеш много леко по него с паста за зъби или някъв бял крем и леко затвориш вратата без да я притискаш, трябва да имаш равномерен отпечатък.
Тоя вентилатор дето е отгоре за охлаждане принципно тръгва заедно с който и да е реотан.
Пантите според мен са ок. Това с пастата за зъби ще го направя. Вентилатора си работи и си духа... Снощи пак сложих бутчета, но изтеглих фурната така, че панела да излезе около 1 см пред плота отгоре и за час си работи коректно. Тази вечер ще пробвам пак с така леко изтеглена и тава с вода но на повече градуси и повече време и пак ще докладвам :) Следва вадене на цялата фурна и на масата, но ми е терсене минаването през балконската врата, че трябва със сапун и за това го оставям накрая....
pipilica - майстор
Акоо ще правиш опит само с тава с вода не пускай повече от 180-190 градуса, даже по-добре на 150-160 да имаш повече пара с повече градуси не става повече пара тва от личен опит от готвене във фурна.
Как се случиха нещата та почна да ти прави проблем, казваш нова на две години а от скоро прави проблем.

Тема "Проблем с фурна за вграждане Gorenje" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: