Мечтата на всяка домакиня
slavckc - специалист
Здравейте, ще вграждам котлон GORENJE ECT-350C над съдомиялна машина. Разстоянито между тях остава 2 см. Интересува ме дали котлона загрява отдолу и дали има опасност да стопя пластмасата на съдомиялната. Ако загрява трябва да предвидя някаква изолация. Не мога да проверя сам, защото котлона е платен и стои някъде в слада на магазина, а аз още проектирам кухнята. Консултантите и идея си нямат по въпроса. Един казва, че загрява, а друг, че не загрява. Затова съм принуден да питам тук специалистите.
shadowman - майстор
Ако си купил котлоните пробвай като ги включиш да работят, и ги пипаш отдолу и прецени сам. Аз пробвах веднъж с едни котлони на Електролукс и резулатат бе, че отдолу нищо не се затопля, та пробвай и се увери, но гледай да не запалиш нещо...
slavckc - специалист
Ще взема уредите от склада на магазина чак когато е готова кухнята. Не мога да ги пробвам предврително и затова питам, ако някой има наблюдение да сподели. Ако загряват трябва предварително да взема мерки, още при проектирането или да направя някаква друга подредба. Тази подредба ми пасва най-добре на мястото.
desss - специалист
под моите котлони е пералнята, има разстояние около 4 см. не виждам да й има нещо
shadowman - майстор
slavckc написа:
Ще взема уредите от склада на магазина чак когато е готова кухнята. Не мога да ги пробвам предврително и затова питам, ако някой има наблюдение да сподели. Ако загряват трябва предварително да взема мерки, още при проектирането или да направя някаква друга подредба. Тази подредба ми пасва най-добре на мястото.
Ако си прочел правилно то трябва да си разбрал, че НЕ НАГРЯВАТ.
batman - специалист
Това е едно от основните изисквания на вградените уреди. По принцип обаче в кухните нещата се групират в зависимост от предназначението им: котлони с фурна и абсорбатор, мивка, която не е в напосредствана близост до котлона, но близо до миялната машина или пералня и т.н. Изключения обаче винаги има. Вчера например видях в Технополис да се продават комбинирани в едно котлони, фурна и най отдолу миялна машина. Явно тенденциите се менят!

Тема "Котлони за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: