• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
desss написа:
аз бих сложила фурната с котлоните на мястото на мивката, а нея ще я преместя под прозореца :-D ехх как ти завидях за тоя прозорец :-D
И аз си завиждам за прозореца и си мечтая за мивка отдолу, ама става доста сложно. :lol: Ще трябва да преместим тръбите на водата и канализацията на стената под прозореца. После ще трябва да преместя и миялната, и пералнята до мивката. А, и аспиратора ще трябва да го проточваме доста :). Може пък и да пробвам да видя как ще изглежда :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ninichka написа:
desss написа:
аз бих сложила фурната с котлоните на мястото на мивката, а нея ще я преместя под прозореца :-D ехх как ти завидях за тоя прозорец :-D
И аз си завиждам за прозореца и си мечтая за мивка отдолу, ама става доста сложно. :lol: Ще трябва да преместим тръбите на водата и канализацията на стената под прозореца. После ще трябва да преместя и миялната, и пералнята до мивката. А, и аспиратора ще трябва да го проточваме доста :). Може пък и да пробвам да видя как ще изглежда :)
Щом ти се иска - не е необходимо да местиш пералня и миялна. Прокарваш допълнителни ВиК за мивката, възможно е. Помисли дали в ъгъла, с две корита не е по-добре. Хем ще си имащ прозорец прекрасен и без мивка.
Emerald - модератор
desss написа:
аз бих сложила фурната с котлоните на мястото на мивката, а нея ще я преместя под прозореца :-D ехх как ти завидях за тоя прозорец :-D
И аз. Независимо от сложностите. А също бих изтеглила шкафовете до тавана. Винаги съм се чудила...какво удоволствие получават домакините от събирането на прах по горния ред кухненски шкафове.

Не виждам изкуствено осветление в тази кухня.
shadowman - майстор
Двойка котлони са около 300мм, монтирани върху шкаф отстрани им остава 150мм до големия шкаф. Аз мисля, че е достатъчно, но нека се купи уреда, в него е написано точно.
Горния ред на кухнята се прави по стандарт (независимо дали е поръчка или не) и в зависимост от височината на стаята. Ако клиента иска шкафове до тавана то ще ги има, но тогава изникват други въпроси (дали е крив тавана, как ще се достига най-горния край, стълба ли да си купувам и подобни). Друго неудобство на високите шкафове е вдигащите врати които се монтират по-скоро за гъзария (става дума за тези разделени на две както на проекта, горната). Но пък всеки знае за себе си какво му е нужно.
Emerald - модератор
Има различни начини за избягване на "прахосборника". Умело проектиране на шкафовете ако се правят такива до тавана или изкуствено пусната стена от гипсокартон.. При мен е втория вариант, но честно казано е глупаво човек да се лишава от допълнителни шкафове, пък макар и малко по-труднодостъпни.
anmoll - специалист
Та...за шкафовете до тавана...
Като си купихме апартамента,шкафовете бяха до тавана- :wink: соц.красота ! Не само до тавана,но и на високо сложени-труден достъп."Взривихме" ги много паяжини събираха,а нямаше желаещи да чистят. Направихме нова кухня с по-ниски шкафове,с осветителен панел-красота :roll: ,никой не се интересува от праха горе пък и не се вижда.
solo5 - майстор
anmoll написа:
никой не се интересува от праха горе пък и не се вижда.
нали го дишаш, какво като не се вижда
същото е като да носиш черни чорапи, щото белите много се мърсят
всъщност се мърсят по един и същ начин
но на белите им личи повече :lol:
prascho - майстор
Може да се поспори, щото ако няма плътна лайсна на шкафовете опиращи тавана в процепа между тях също се събира прах, която се диша!!! Всичко е въпрос на личен избор и необходимост в зависимост от помещението.
  • 1
  • 2

Тема "Да покажа и моето творение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: