• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
faiskoto - специалист
някой ще ми каже ли кой материал е най-добър за кухненско обзавеждане и какви са видовете материали според класа им!?добри производители на кухненско обзавеждане?кое е по практично-облепване на плочки зад кух.шкафове или поставяне на същият материал като този на плота!кое е и по модерно?
laary - специалист
faiskoto написа:
някой ще ми каже ли кой материал е най-добър за кухненско обзавеждане и какви са видовете материали според класа им!?добри производители на кухненско обзавеждане?кое е по практично-облепване на плочки зад кух.шкафове или поставяне на същият материал като този на плота!кое е и по модерно?
Има търсачка прочети, а и зависи какви пари ще инвестираш в кухнята!
faiskoto - специалист
ако някой знае да сподели нали затова е форума да питаш и да ти кажат вместо да търсиш цял ден! тарсачката е краен вариянт! за парите -кухнята е под постоянно напрежение и значи ще и се отделят пари :lol:
generala_1 - напреднал
vij az se zanimavam s montaj na kuhni i se ubedih 4e razlikata v materqlite e samo vyv vrati4kite korposite na 99% ot kuhnite sa ot PD4 ili tala6it bili te vnosni ili bg kuhni,ve4e zavisi kakyv stil ti haresva po klasi4eski na dyrvoto po moderen na lakiranite MDF-i i t.n az li4no za men 6tesi slagam skoro plot i gryb ot sy6tiq materql i cvqt samo4e 8mm ne 3sm ddebelina kakto e plota sy6to i pone 80% ot ka4estvoto se dylji na pravilniq i pricizen montaj i dati napravqt vsi4ki tynkosti ina4e sled 3-4 meseca se hva6ta6 za glavata ako ima ne6to po to4no pitai izvinqvam se 4esym na latinica ama klaviaturata e off i nqmam vreme dasi vzema druga
desss - специалист
faiskoto написа:
кое е и по модерно?
абе кво значи кое е по-модерно? ровиш в нета, гледаш снимки, ходиш и по магазините /дори и скъпарските/, и което ти допада, това правиш :roll: сега като са много модерни всякакви изгъзици от гипсокартон пък на мен не ми харесват, трябва ли да си ги лепна за да не съм по-назад? :roll:
faiskoto - специалист
кое е по-модерно ставаше на въпрос за това с плочи или с плот да е на стената на кух.шкафове! иначе е ясно че не всичко модерно стои добре навсякъде! според мен домът трябва да подхожда на характера на собственика си и според вижданията си да си го строи пък идеи и стилове на готово колкото искаш!
shadowman - майстор
Генерале, корпусите се правят масово от ламинирано ПДЧ, талашита е друга работа ще знаеш. И пиши на български, че може никой да не ти прочете маймините.
faiskoto, гледам, че за ден-два наспами няколко теми... отвори си една тема и питай в нея за всичко. Относно материалите, аз бих ти препоръчал да гледаш Egger, Wodego, Shelman, Кaindl... стези работя най-често, има също здрави ПДЧ-та на Бучина и даже турските на Starwood и Orma.
faiskoto - специалист
Wodego-каде да ги тарся! понеже никой не ми написа аз се порових и открих интересна имформация за въпроса-ПДЧ - наименованието е съкратено от Плоча от Дървестни Частици.

Този сравнително нов дървесен материал е патентован през 1936 г. от Пфол и се произвежда в Германия.
Най-често употребяваните плочи са трислойните. Те се състоят от един по-груб среден слой и два повърхностни слоя от фини плътно пресовани частици. След шлайфане и лакиране те намират широко приложение в производството на мебели. Днес се произвеждат плочи от дървесни частици Клас1, който е съобразен с изискванията за наличие на свободен формалдехит.

МДФ – наименованието е съкратено от английски /MDF/ Medium Density Fiberboad, плочи от дървени частици със средна плътност.

Имат широко приложение в производството на мебели. Представляват дървесни влакна покрити с естествен фурнир или меламинови смоли. Много фините частици са слепени със синтетични смоли, което придава на материала голяма плътност и еднородност на структурата.

Дърво - масивна дървесина от бял бор.

Дървеният материал се изсушава в специални сушилни. Реже се и чрез слепване на получените летви се оформят дървени плоскости. От тях се изработват мебелите, които се шлайфат и лакират допълнително
Кухненски плотове - осигуряват висока хигиеничност благодарение на структура си в която липсват пори. Това не позволява задържането на мърсотия и развитието на бактерии. Почистват се лесно с обикновени препарати. Не са необходими специални средства за полиране и хигиенизиране.

Устойчиви са на високи температури (до 160° С).Забавят появата на пламък при евентуален пожар, имат ясно изразени антипиренни свойства. Цветовите решения са невероятно разнообразни.
НАЛИ КАЗА ЧЕ САМО СПАМА ЗАТОВА ДА ОПРОВАРГАЯ ТОВА МНЕНИЕ :lol: :lol: :lol:
кака Лара - специалист
faiskoto написа:
НАЛИ КАЗА ЧЕ САМО СПАМА ЗАТОВА ДА ОПРОВАРГАЯ ТОВА МНЕНИЕ :lol: :lol: :lol:
Бих казала, 4е това е доказателство, но който както го разбира :-D
не е въпроса кое (модерно или не) къде и как стои, а как на тебе ти харесва.
потърси из нета (чичко гугъл е факир) комбинации, които ти допадат и го направи така както ТИ ХАРЕСВА НА ТЕБ
desss - специалист
кака Лара написа:
faiskoto написа:
НАЛИ КАЗА ЧЕ САМО СПАМА ЗАТОВА ДА ОПРОВАРГАЯ ТОВА МНЕНИЕ :lol: :lol: :lol:
Бих казала, 4е това е доказателство, но който както го разбира :-D
с теб съм :-D
  • 1
  • 2

Тема "помощ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: