• 1
  • 2
Жилището на най-малките
andry - помощник
Още в първия пост писах, че вратите всъщност се отварят на другата страна, а не както е в чертежа. Използвам една програмка с готови елементи, но не знам защо там вратите са дадени така или просто аз незнам, как да ги обърна.... Размерите на балкона нямат значение, отказахме се да го усвояваме
dildes - специалист
andry написа:
Размерите на балкона нямат значение, отказахме се да го усвояваме
Я пак си помислете, все пак и детето има нужда от пространство, не че ви се бъркам, ама и аз много се двуомих, щото и на мен другия балкон ми е усвоен. Като почнах да се замислям, ами прането, ами бидона със зелето, ами туршията /глупости/. Все пак 5 кв.м са си 5 /поне моят балкон е толкова. Прежалих го и сега не съжалявам, за мен най-важно е детето ми да се чувства добре. Друг е въпроса, ако балкона ви е външен, това малко би ме притеснило :cry: . Успех, помислете добре, преди да действате, защото като се направи е малко късно за промени, поне в близките 5 години. :roll:
dildes - специалист
Стефан написа:

Защото разбирам от чертежи. Освен това, има и снимка.
От чертежи може и да разбираш, ама от снимки май не :lol:

Наистина стаята е много малка, освен това се отнема пространство и от 2 -те врати, които се отварят навътре, не може ли поне тази от която се влиза в стаята да я обърнете, или да помислите за врата-хармоника, или плъзгаща :?
andry - помощник
Да, мислила съм за вариянт да сменим вратата и да я направим да се отваря на вънка, може и така да направим, но за сега не виждам особен смисъл, така или иначе пространството пред вратата трябва да е свободно за да може да се влиза. Мисля и един друг вариянт - в коридора до детската има една ниша, която евентуално може да се вкара в стаята, но там ми е пералнята, друго място за нея нямам. пък и ако направим това, стаята ще се разшири малко, но чупките ще станат още повече ... По-късничко ще направя скица и на нишата, за да си го представите по-добре.
Относно терасата - нашата не е толкова голяма, широка е едва 90см и е външна, а както казах вече избихме съседната тераса в хола и ми се струва прекалено рисковано да го правим и тук, пък и това с бидоните, туршиите, простирането важи и за мен, тука мога да добавя и скарата, шкафа с инструменти и рибарски принадлежности на мъжът ми, колелото .... няма как, нужна е и тераса.

Ето, направих скица на детската + коридора. Обозначила съм въпросната ниша, но там ми е пералнята

Прикачен файл

detska+koridor.jpg
detska+koridor.jpg (37.45 KиБ) Видяна 14410 пъти
Emerald - модератор
Браво, andry за размерите. Ще помисля за вариант- може да измисля нещо... :?
Но ти ме заинтересува с това разположение на детската. Хич не обичам аз такива ниши и коридори колкото цели стаи. :lol: Всеки път като видя такива ниши пред някоя стая и се чудя как ги учат тези архитекти в университетите...
Тухлен ли е апартамента? Дай схемата на целия апартамент ако не те затрудни!
andry - помощник
Ето, това е схемата на целия апартамент, както е сега. Апартамента е панелен, стените между стаите са доста дебели, но тези които ограждат банята и нишата са съвсем тънички и мисля, че няма проблем да се бутнат ако е нужно

Прикачен файл

apartament.JPG
apartament.JPG (18.06 KиБ) Видяна 7844 пъти
Emerald - модератор
Готова е. :? Ще си поиграя малко да ти нарисувам декора и ще ти покажа. Не знам доколко ще ти допадне разположението, но аз се поувлякох...-не съм изпитвала по-голямо удоволствие от рисуване на стая за малка принцеса. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Страшно малка детска ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: