• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 34
Всичко за този вид строителство.
stivemaster - майстор
Както и никой не разбра какво казваш ти.
mindless - специалист
adonchevski написа:
mindless написа:
Аз нещо не мога да се ориентирам дали искаш вентилируема фасада с вата или ще лепиш EPS.

Като чета за цената на качествения EPS има и още един вид изолация, която на теория е трайна и е на подобна цена. Единсвения недостатък е, че не е толкова топлоизолираща като EPS и вата, но това зависи колко точно вярваш на декларираните λ стойности.

Друго предимство е, че се произвежда само в Германия и в Добрич от естествени суровини пясък, цимент, вар и вода т.е. също е минерална :). Не пиша името, за да не се сметне, че правя реклама, но инфото е достатъчно за да я намериш, ако проявиш интерес.
Благодаря за инфото!

Исках вентилируема фасада с вата, но засега цената ми е висока, предвид това, че само керамиката (и донякъде фиброцимента) ми харесва. Затова паралелно проучвам и варианта с EPS.
Мен явно, който трябва ме е разбрал...
Само да вметна, че темата е за изолация на стените, а не за материали за зидане на стени.
gechev - специалист
mindless написа:
adonchevski написа:
mindless написа:
Аз нещо не мога да се ориентирам дали искаш вентилируема фасада с вата или ще лепиш EPS.

Като чета за цената на качествения EPS има и още един вид изолация, която на теория е трайна и е на подобна цена. Единсвения недостатък е, че не е толкова топлоизолираща като EPS и вата, но това зависи колко точно вярваш на декларираните λ стойности.

Друго предимство е, че се произвежда само в Германия и в Добрич от естествени суровини пясък, цимент, вар и вода т.е. също е минерална :). Не пиша името, за да не се сметне, че правя реклама, но инфото е достатъчно за да я намериш, ако проявиш интерес.
Благодаря за инфото!

Исках вентилируема фасада с вата, но засега цената ми е висока, предвид това, че само керамиката (и донякъде фиброцимента) ми харесва. Затова паралелно проучвам и варианта с EPS.
Мен явно, който трябва ме е разбрал...
Само да вметна, че темата е за изолация на стените, а не за материали за зидане на стени.
В "ТИВИТ" няма пясък и вар. Да не говориш за "Мултипор"? :lol: :lol: :lol:
adonchevski - специалист
VLADO66 написа:
Аз на времето се извадих повечко / около 30-40 %/ за това http://alfaton.bg.server16.host.bg/?sho ... ctid&pid=1 но имайки предвид че това не е мокет да се сменя през няколко години, инвестицията си заслужава.
От Алфатон Мрамор ООД ми отговориха, че от началото на годината не работели с гръцкия производител на Монодур, а с друг отново гръцки производител. ЕПС-а бил същия като технически характеристики, но цветът му е бял, а не син като на Монодур-а.
Цената за 20 кг. на кубик е 192 лв (160 лв. без ДДС). За сравнение цената на графитения гръцки Styropan Neopor (с дистрибутор Графит Изолационна Компания ООД) за 20 кг. на кубик е 174 лв. (145 лв. без ДДС). Струва ми се, че цената която ми дават за не-графитения ЕПС не е добра.
Писах на monostyr.gr да ми кажат кои са им дистрибуторите за България на Монодур, но не ми отговориха.
VLADO66 - майстор
Е,явно цената действително е отказваща :shock:
gechev - специалист
Егати цените. Тези злато ли продават. В момента цената на европейски производители на суровина е около 2,8 - 3,0 лв за килограм. Един съвет от мен. Направи си поръчка към някоя фабрика за стиропор на 18 - 20 кг за кубик. Знам тези край София които работят с европейска суровина. /Ботевград, с. Григорево и Казичене / Другото е пара под налягане. Щом си фен на стиропора до два месеца ще започна производство на блокчета сандвич от полистиролбетон и стиропорна мембрана от 8 см стиропор от френска суровина на 20 кг/ М3 супер изолация за 30 см стена. U= 0,19 W/m2K. Избягват се доста процеси, а на стиропора не му влияе ултра виолетовото лъчене.
Фитилчо - майстор
gechev написа:
/Ботевград, с. Григорево и Казичене /
Кои са най добре според теб?
adonchevski - специалист
VLADO66 написа:
Е,явно цената действително е отказваща :shock:
Да, при условие, че графитения е 174 лв. очаквах цени от около 140 лв. за обикновения, но 192 лв :shock: :shock: :shock: ...
Ти отдавна ли си купувал Монодур-а? Помниш ли цени?
VLADO66 - майстор
Беше преди повече от 10 г. Цената е такава защото се кара от Гърция.Един ТИР колко да натовари :wink:
Tsilkov - майстор
VLADO66 написа:
Е,явно цената действително е отказваща :shock:
Кое те учудва. Цената си е като за XPS - винаги му е била поне двойна на EPS-а. EPS-а е ценово оправдан на места с високо натоварване (механично, термично и водно) - основи и покриви.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: