• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 24
Всичко за този вид строителство.
adonchevski - специалист
gechev написа:
Не очаквах с моите блокчета да си правите каламбури. Стив ги е виждал, а Дончевски не е. Както е тръгнало и Дончевски ще ги види. Големия ташак е, че на Дончевски къщата утре ще се крепи на полистиролбетона, а стените според Цилковата схема и от схемата на Винербергер ще се крепят на пренеббрегвания полистиролбетон. КЕРАМИКАТА, Утвърдени пари за много архитекти платени от луковитските керамични майстори недостигнали новите изисквания на Наредба 7.
Да, със сигурност след няколко месеца ще ги поръчам и видя :) . Ще ми трябват за 300 кв.м. къща. Засега съм се спрял на първи ред зидаря със твоите блокчета, но кой знае дали това е окончателното решение ...
p.v.x - майстор
Тя темата , се е хлъзнала малко в страни...Та да си кажа. :rock:

Къщата е къща....

Керамичната тухла , си е керамична тухла....

Бетона , си е бетон...

Лично мнение.
gechev - специалист
Дончевски, живота и парите са си твои. Избираш. Смешно е големия и "плах" изолатор да Ви крепи къщите от керамиката дето ви е легнала на сърцето облепена с 20 см пластмаса. " Ама ние ще проветряваме" крещят любителите на керамика и стиропор. А кинтите за отопление? А извеждането на вътрешните пари в атмосферата? Ако ще монтирате рекуператор се ограждайте и с метал, ноооооо............ Мислете за вбъдеще. Нали имате деца?
nikolov333 - майстор
Не съм против съвременните техники и материали в строителството, но държа да отбележа, че в бъдеще ще има още по-нови от днешните.. :partyman:
p.v.x - майстор
Не ми се вярва , че след хиляди години , ще има запазени полистиролбетонови зидарски блокчета , намерени като артефакти. :rock: Дано да греша. :)
adonchevski - специалист
gechev написа:
Дончевски, живота и парите са си твои. Избираш. Смешно е големия и "плах" изолатор да Ви крепи къщите от керамиката дето ви е легнала на сърцето облепена с 20 см пластмаса. " Ама ние ще проветряваме" крещят любителите на керамика и стиропор. А кинтите за отопление? А извеждането на вътрешните пари в атмосферата? Ако ще монтирате рекуператор се ограждайте и с метал, ноооооо............ Мислете за вбъдеще. Нали имате деца?
Виждам, че Тивит-а е по-лек, с по-малък коефициент на топлопроводимост и по-голяма якост на натиск. Сега нека някой каже - има ли причина въпреки това да предпочета керамични тухли. Ама малко се отклоняваме от темата ...
p.v.x - майстор
adonchevski написа:
Ама малко се отклоняваме от темата ...

Представям си , какво е в главата ти. В една друга тема , за стените , те бях посъветвал нещо.
В момента го правя пак...И то , абсолютно добронамерено.

Направи си едно проучване , за промените на климата в България ...Примерно за последните 15 години. И каква е тенденцията за напред...Говоря за климата. :rock:
adonchevski - специалист
p.v.x написа:
adonchevski написа:
Ама малко се отклоняваме от темата ...

Представям си , какво е в главата ти. В една друга тема , за стените , те бях посъветвал нещо.
В момента го правя пак...И то , абсолютно добронамерено.

Направи си едно проучване , за промените на климата в България ...Примерно за последните 15 години. И каква е тенденцията за напред...Говоря за климата. :rock:
Добре де, знам ти мнението от другата тема, но искам да разбера и другите как мислят.

Иначе относно една от най-големите манипулации на 21 век може да прочетеш мнението на двама учени от БАН - http://novinar.bg/news/globalnoto-zatop ... xMA==.html. Мога да ти препоръчам и книги на темата. Само няколко цитата:

"
- Какво да кажем ние, българите – цяла зима се редуват снегове с дъждове, зимни с пролетни температури. Преди няколко години, през зимата температурата не падна под нулата. След снега сега, идват едни 15-20 градуса „януарски” температури…

Б.К.: Климатът в България също се променя. Разполагаме с данни от 21 метеорологични станции, които мерят температурите от 100 години насам. Данните на 17 от тях сочат, най-топло е било през 30-те и 40-те години на миналия век. Оттогава средногодишната температура пада. Затопляне се наблюдава само във Видин, Габрово, Лом и Плевен. При това средно-зимната температура се качва, но средно-лятната пада, като падането на летните температури е по-голямо от покачването на зимните. Така че средногодишно температурата в България лекичко пада.

- Колко лекичко?

К.Г.: С около 0,2 градуса. През 30-те и 40-те години на миналия век са били и най-топлите лета, и най-студените зими в България. Истински континентален климат. Тогава разликата между средните температури през лятото и зимата е била цели 26,5 градуса. От тогава насам тази разлика се е стопила до 16,5 Което означава по-меки зими и по-хладни лета.
- Как бихте обяснили засиленото топене на ледените шапки през последните 5 години, ако се наблюдава дългогодишна тенденция на понижение средните температури на Земята?
Б.К.: Ледниците имат сезонен ход. Ако ви покажат един и същи ледник в края на зимата и в края на лятото, ще видите съвсем различни картини. За да ви втрещят обаче, на вас ви показват първо – как ледникът изглежда в края на зимата, а после – в края на лятото, без обаче да ви покажат следващата картинка – как изглежда през следващата зима. Ето къде е манипулацията. А иначе през последните две години ледниците нарастват.
"
adonchevski - специалист
Tsilkov написа:
Това което си пуснал е под към сутерен, а не към земя и е един тромав детайл които съм правил във вече далечната 2009-та година
Цилков,
Пак да питам чисто технологично как се слага хидроизолационната мушама под плочата и какво се има предвид под мушама - рулонна хидроизолация ли? Гледам, че е поставена на твоя детайл директно върху трамбованата баластра. Все намирам примери при хидроизолация над плочата ...
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: