• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 34
Всичко за този вид строителство.
gechev - специалист
Тани, във форума има доста информация по тези въпроси и не виждам смисъл да се преповтаряме за да създаваме нови и безконечни дискусии за изолацията стиропор. Аз не съм фен на стиропора въпреки, че работя постоянно с него. Наричам го "изолазията на бедните", а българите сме бедни наистина и нямаме средства за други алтернативи, което е жалко. :?
Вадим Владимиров - специалист
Това е къща с 20 см топлоизолация Изображение Намира се в Карлово.
gechev - специалист
Вадиме не е ли къща на колега от форума? :?
gechev - специалист
Eee Вадиме, изпревари го. Аз очаквах той да ни направи показно. Сигурно пише трактата или се е забавил с рекуператора. Ще чакаме. :lol:
8180 - майстор
Тани написа:
Пичове, давате правилни отговори на грешни въпроси!
Без да влизам в спор - мисля, че точно това (малко по-горе) не е дискутирано сериозно във Форума и витаят по-скоро търговски (според мен) мнения/въпроси/отговори.

Колега Тани,
Отговорът/коментар ми беше основно по въпроса ДАЛИ и доколко дюбелите се явяват ТЕРМОМОСТ, при ПО-ДЕБЕЛИ ТИ, изискващ специално внимание КЪМ ВИДА на мазилката (опоненти основно Майндлесс и Гечев).
Напълно съм съгласен, че по-дебели шпакловки биха могли да се проявят като визуални ефекти, дори и при тънки ТИ - при дюбелите и на снадките на плочите, когато не се работи с пяна.
Напълно си ПРАВ, че ако някакви по-дълбоки отвори за дюбелите се запълнят с лепило (вместо капачки или пяна) вероятно ще проличат във времето.
Вярвам, че Колегите усетиха включването на иначе ПРАВИЛНИТЕ "въпроси" за топлинния капацитет и дебелина на лепило/шпакловка/мазилка в дискусията, съотнесено към алтернативата - капачки от ТИ или пяна.
Признавам, не разбрах какво е мнението ти за дюбел-термомост, ако случайно има значение по Темата, според теб. :partyman:

П.П. Не видях или не разбрах какво и ЗАЩО показа/доказа Вадим. :?
Не държа да ми пояснявате специално, извън полезното за Форума.
П.П.2. Ако г-н Гечев пожелае да поясни що е то "изолация на богатите", може да гласувам за него и с другата си ръка. :)
gechev - специалист
Хахахаха стар византиец си 8180. Умееш да да повдигаш тонуса на форума. Чест и почитания. :lol: :lol: :lol:
VLADO66 - майстор
Хм-м,требе ми опорна дефиниция за богатство в български условия :) Като огледам масовия случай,по-малко масовия и определени ексклузивни сгради се спирам на http://www.dogrami.bg/php/statiq.php?id=269
gechev - специалист
Ето 8180, Владо отговори на твоя въпрос към мен. Даже ватата / най модерната / е от марихуана / коноп /. Щото е екологична и не използва енергия и не увеличава емисиите като другата. Ама тя е само за най- богатите. Не е за повечето от нас. Ние си искаме стиропора. Топли, но до време. Няма го вече Фло да ви светне, че стиропора няма завършена полимеризация и започва обратния процес. Пантарей.
Tsilkov - майстор
Фитилчо написа:
От него мисля да си направя и дистанционери за ватата на покрива. Ще му сложа дъски от двете страни откъм откритото ПДЧ да стане профил Н .
Това е "най-изтънченото" решение от гледна точка на изолация/пренасяне на конструктивни усилия. Свързването обаче си е "пипкава работа" а и трябва да ги изпиташ колко товар понасят. Ако се навиеш да го правиш пусни снимки - ще е доста полезно.
ribnikolaevi написа:
Предполагам има особености при избора на мазилки и технологията на полагане, свързани с по-голямата дебелина от обичайната.
Нищо необичайно - хубаво лепило, добър като плътност стиропор, хубава мрежа (алкалоустойчива) и добра мазилка + неизменно кадърна бригада. Това което аз съм забелязъл като проблем дори при свестните монтажници ( а опропастява дебелата изолация) е ,че не внимават пласта стена-стиропор да е въздухоплътен (затворен по периферията и не позволяващ циркулация на въздуха). Трябва да ги контролираш поне по периферията на всяка стена (горе,долу ляво,дясно и прозорци) да лепят на ивици и самите ивици да се допират една в друга. След това ги караш пак да запушат всичко с лепило.
Фитилчо написа:
Плътност на стиропора е много важно !!! Да знаеш, особено при такава дебелина.

Аз ще взеа на максим 150, който е 4-тият по плътност/тежест, като имаш предвид, че ще завивам с винтове в ПДЧ а това става по-здраво от дюбелите
То 200 е още по-добре ама цената след 100 става :rolleyes: Всичко над реални 80-100 MPa е достатъчно добро за фасада. Проблемът с плътността е че "по правило" бригадите работят с плътност 40-60 а той дори на "окомерен поглед" е рехав и се рони като го стиснеш, пречупиш, режеш....
VLADO66 написа:
По въпроса-струва ми се че трябват профили за конзолно натоварване.
За какво ще са - стиропорените фасади се носят от лепилото - за това съм го писал горе с удебелено. Дюбелите укрепват на засмукване (вятър) и при ниски сгради до 10 метра на практика са необходими само по ъглите. Всички фирми обаче ги слагат - не ми се разтягат махленски локуми защо, но на практика не е необходимо.
Що се отнася до термомоста металната част на дюбелчето (чисто пластмасовите са до 15 см изолация) то е няколко 3-4 мм = 0,00002826 m2 което за 10 броя на квадрат прави 0,028% от площта на системата. Виж едни некадърно наредени стиропори с голяма фуга могат да направят сериозен термомост. В тоя ред на мисли е добре стиропора да е с "лапи" по края както е фибрана.
mindless написа:
Препоръчват се цвета на мазилката или съответно на боята да не е тъмна.
То хубаво се препоръчва ама може ли всички да са ни къщи като "в униформи" с тия бозаво-прасковени цветове ................ :toimonster:
mindless написа:
по-голяма т.е. спомага мазилаката да изстива по-бързо
Това в пустинята или в друга планета където външната температура се променя с по 1 градус за минута може , ама за сега в България нямаме такива климатични драми. По принцип теорията сочи, че температурата на криво ляво изолирана фасада е горе-долу една и съща, а разликата е в скоковете вътре в пластовете и температурата на вътрешните стени. Това е следствие на факта ,че която и да е сградна отоплителна система е многократно по-маломощна от слънцето и земната атмосфера :wink:
Ето и какво показва като температури софтуер почиващ на тази теория (5 и 20 см стиропор върху тухлен зид):
Изображение
Тани написа:
Целта на капачетата върху дюбелите е, да е се запази еднаква дебелината на повъхностния слой, за да няма проблемни гранични зони!
Целта според мен е най-вече да се избегнат дългите дюбели за да се намали цената им :wink: Другото идва като един хубав бонус. Кога обаче родната строителна индустрия ще разбере ,че това е по-удачния начин за дюбелиране не е ясно :lol: Пък и като знам че повечето монтажници разчитат на тях (дюбелите) да им "спасяват" калпавото шпакловане и мазилка - направо съм си песимист.
gechev написа:
Аз очаквах той да ни направи показно.
Няма на какво и защо да правя показно.Най- малкото не съм монтирал аз фасадата.
Снимки от самия монтаж на 20 см стиропор има на страница 4. На друг проект имам монтаж на 20 см стиропор още 2011 - не е като да е нещо нечувано и невиждано. Фасада като фасада - нещо от сорта на следния анекдот "Как се ебе очилата жена - сваляш очилата и я ебеш" :lol:
Специално тая от снимката доста по-труден момент бяха декоративните ивици с тъмната боя.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: