• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 52
Всичко за този вид строителство.
djendov - специалист
Тези фолия част от обръщането на дограмата ли са, или част от монтажа? Като цяло излиза 20лв на линеен метър, ако броим фолиата. Или това е в допълнение към нормалния монтаж?
Tsilkov - майстор
WinTeq лепенката е добре да се сложи при които и да е монтаж. Също така не е проблем да си я сложиш сам след като ти монтират дограмата :wink:
За котвите фирмите определено се презапасяват защото има неизвестни. Честно казано аз не бих ги натискал за 200-300 лева отбивка да спестят от котви и дюбели че после ще стане :axe:
Преди съм го писал топлоизолационно разликата в монтажа на котви и на преден ръб тухла не е голяма (примерно PVC дистанционера има двойно по-голямо отражение). Големия плюс на котвите е че дограмата се монтира с винтове а не се дупчи с дюбели.
MASTER - специалист
Хехе, RAL монтажи вече и в България. Интересно ми е да го видя.

По цени не мога да кажа нищо, хвърлих един поглед само. Но за някои от цените бих дошъл от Германия да монтирам.

По материалите за монтажа - предложенията за уплътняващи фолия са от най евтините. Аз от няколко години директно отказвам работа, ако някой свръхспестовен тип ми предложи да работя с фолия от този тип. Лично за мен в момента най удобни за работа, а и най премислени за последващите строителни процеси са на SIGA - Швейцария.

За външно уплътнение ползвам фолио само за долната част на касата. За отстрани и отгоре си има компри/куел банд ( не знам как е кръстен в България ) Има си и зимни, за 3-4 часа са готови.

Системните планки за изнесен монтаж са неоправдано скъпи, цената им е основно маркетинг. За тези под дограмата - не е лошо и да са системни. Но отстрани и отгоре най обикновени планки вършат същата работа. Даже такъв претенциозен към материалите, и ценящ времето си, какъвто съм аз нямам против подбрани по размер обикновени планки.

Имам много резерви как би се извършил RAL монтажа при изнесен монтаж. Зависи не само от монтьорите на прозорци, а и от хората с топлоизолацията.


Изобщо RAL монтажа не е лепенките, а самото извършване на монтажа. Съвсем дребни пропуски го компрометират, и въпреки че са вложени материали вече не e RAL

Не видях как е решен момента с външните первази, тяхното монтиране също е важно в RAL монтажа.


Tsilkov,идеята за последващо лепене след монтажа е неудачна. Силно непрепоръчително е да се прави външно на рязана суха пяна.

adonchevski, както усещам си тръгнал да правиш нещата по най добрия начин. Не си ли се замислял вместо външния ренолит декор да поръчаш алуминиеви, как се нарича в БГ не знам - капачки може би.
Освен прахово, могат също да се боядисат в дървесен декор.

А като се спреш на конкретен тип монтаж, мога да ти кажа какво точно да изискваш.
adonchevski - специалист
Радвам се, че стана дискусия!
Tsilkov написа:
WinTeq лепенката е добре да се сложи при които и да е монтаж. Също така не е проблем да си я сложиш сам след като ти монтират дограмата :wink:
Това което съм виждал е лепенките да се слагат под самия профил (да има застъпване).
Tsilkov написа:
Големия плюс на котвите е че дограмата се монтира с винтове а не се дупчи с дюбели.
Мерси за това!
MASTER написа:
По материалите за монтажа - предложенията за уплътняващи фолия са от най евтините. Аз от няколко години директно отказвам работа, ако някой свръхспестовен тип ми предложи да работя с фолия от този тип. Лично за мен в момента най удобни за работа, а и най премислени за последващите строителни процеси са на SIGA - Швейцария.

За външно уплътнение ползвам фолио само за долната част на касата. За отстрани и отгоре си има компри/куел банд ( не знам как е кръстен в България ) Има си и зимни, за 3-4 часа са готови.
Освен WINTeQ, една фирма ми предложи да слагаме Iso Connect FD Inside и Iso Connect FD Outside (не съм публикувал офертата, тъй като я преправят). Идват една идея по-скъпи от WINTeQ. Може ли да кажеш кои фолиа на SIGA ползваш - http://www.siga.ch/en/product-overview/? С какво тези фолиа превъзхождат другите?
MASTER написа:
Системните планки за изнесен монтаж са неоправдано скъпи, цената им е основно маркетинг. За тези под дограмата - не е лошо и да са системни. Но отстрани и отгоре най обикновени планки вършат същата работа. Даже такъв претенциозен към материалите, и ценящ времето си, какъвто съм аз нямам против подбрани по размер обикновени планки.
Системните реално са въпросните блокчета монтирани пред зида. Мерси за идеята да комбинирам двата подхода!
Прикачен файл:
ANWgKKS-03.jpg
Цената сякаш е висока, защото материалите са скъпи, а не е надута толкова от българските монтажници - http://www.vbh-montageshop.de/greenteQ- ... l-Standard.
MASTER написа:
Не видях как е решен момента с външните первази, тяхното монтиране също е важно в RAL монтажа.
Прикачен файл:
jkhkj.png
Прикачен файл:
Pjūvis-650x400.png
MASTER написа:
adonchevski, както усещам си тръгнал да правиш нещата по най добрия начин. Не си ли се замислял вместо външния ренолит декор да поръчаш алуминиеви, как се нарича в БГ не знам - капачки може би.
Освен прахово, могат също да се боядисат в дървесен декор.
Благодаря за съвета! Не съм знаел, че за оцветяването се ползват лепенки. Мислех, че вид боядисване. Дори не знам какво имаш предвид под тези "алуминиеви капачки" - дай някакъв линк.
MASTER написа:
А като се спреш на конкретен тип монтаж, мога да ти кажа какво точно да изискваш.
Не съм решил още. Мерси!
MASTER - специалист
Изображение

С телефон пиша, и ми е по лесно да ти щракна една снимка от къщи, отколкото да търся подходящ линк.

Това от външната страна на профилите на вратата, е алуминиево, в моя случая е боядисано прахово - много светло сиво е. Но има варианти и да се боядисва във дървесни декори.


Хех, извинявам се за мизерията, но метеорологичните условия в момента не предразполагат изобщо към чистене на тераса.
Последна промяна от MASTER на пон яну 16, 2017 1:30 am, променено общо 1 път.
adonchevski - специалист
MASTER написа:
Това от външната страна на профилите на вратата, е алуминиево, в моя случая е боядисано прахово - много светло сиво е. Но има варианти и да се боядисва във дървесни декори.
Стана ми ясно, мерси!
Това алуминиевото няма ли да засили термомоста? Стандартните цветни фолиа са нетрайни, така ли? Имаш ли някакви наблюдения?

"Even after many years, Salamander PVC profiles do not lose their beauty, because the high-quality foil coating acts as an additional protective layer against the influences of weather. They are also extremely care- and maintenance-friendly."
MASTER - специалист
Изображение

Намерих го за Саламандър, виж и за него какво казват. Алуминият покрива само външният периметър на профила, не застъпва на вътре, и не влияе по никакъв начин на топлопреминаването. Ако външната температура е 5градуса, алуминият също е 5 градуса, и след него си прозореца, с абсолютно същите топлотехнически качества.

Моите наблюдения са, че последните години 80% от прозорците, които монтирам са покрити с алуминий. Като за ново строителство процента е близко до 100.
За ново строителство последната година съм имал само два обекта с бяло ПВЦ отвън, един с коекструзия, и един с декор фолио. Всичко друго е с алуминиева "капачка"

За фолиото - ако се поддържа и няма издевателства - визуално мисля че дълго време няма да има проблеми. Досадно е за чистене, тъй като е релефно, а външно се набива прах.

За мен недостатъка е, че с коекструзия и с фолио профилите са склонни към неприятни термични разширения, и усуквания. Лятото дори само при транспортирането на прозорците, от стягането с ремъците към транспортните стойки и рамките на прозорците стават как да го кажа по меко - не съвсем линейни, и после при монтажа се губи доста време и нерви.

При коректен монтаж, и при перфектно оразмерени прозорци няма проблем.
Но преди години в България съм се нагледал на проблеми от такова естество на монтирани прозорци, до степен да не може да се затварят крила, или вече измазани каси да се мъчат да излязат от мазилката.
Последна промяна от MASTER на пон яну 16, 2017 2:05 am, променено общо 1 път.
adonchevski - специалист
MASTER написа:

Моите наблюдения са, че последните години 80% от прозорците, които монтирам са покрити с алуминий. Като за ново строителство процента е близко до 100.
За ново строителство последната година съм имал само два обекта с бяло ПВЦ отвън, един с коекструзия, и един с декор фолио. Всичко друго е с алуминиева "капачка"
Монтираш някъде в чужбина ли? Защото тия 100 % като се огледам около мен отиват към 0 :-D :-D :-D
MASTER - специалист
Да, в Германия съм. :D Имам дребна фирмичка за монтаж на прозорци, и работя като подизпълнител за различни фирми продаващи прозорци.

Ако се беше загледал в пантата от снимката ми, щеше да установиш че и тези панти в Бг са около 0% :D
adonchevski - специалист
Ок. На български "алуминиевите капачки" са "алуминиеви наставни обвивки".
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: