• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 52
Всичко за този вид строителство.
Здравейте,

и аз искам да помоля за мнение относно избор на дограма!
Раздвоен съм между профилите на Schuco Corona SI82 и Kommerling 88? Имате ли информация кой от двата е по-добър, на базата на обективен критерий?
Благодаря!
martobas - специалист
Която и да избереш няма да съжаляваш, стига да си готов/а да дадеш съответната цена. А дали ще се събере в отвора предвид дебелината на профила?
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
Има праг и то много хубав, но е плосък с единично/двойно уплътнение, а не както системите за дограма с три. Ето линк към каталога - http://www.hormann.bg/fileadmin/hormann ... Pro-BG.pdf
А за тези на Солид имаш ли идея дали са подходящи и как се съпоставят с Термо Про/Термо Про плюс?

http://solid55.com/products/blindirana- ... folioID=17

Никъде не успях да намеря Ud стойности...
Tsilkov - майстор
Според мен няма и да намериш - съмнява ме някой да им е мерил/изчислявал, но ако ти се занимава им пиши мейл с въпрос. Аз дори и в каталога на ЕТЕМ (които имат една от нак-сериозните гами външни врати) също не съм виждал данни за Ud.
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
estqwerty написа:
за щорите намирам U 0.85 w/m2k не мога да преценя може ли да е реално?
За да стане това ламелата трябва да е пълна с 3-4 см. полиуретан - демек няма как да стане на практика.

Би ли препоръчал някви добри външни изолирани щори подходящи за изнесен монтаж и ниско енергийни къщи? Или може би има по-добро решение? Само южните фасади ли трябва да ги мислим?

Четох че комарниците могат да намалят G-factora с 30-40%!!
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
Специално за западната посока е въпрос на изчисление , но по скоро отговора е - не.
Ако за южната фасада имаме К/Бяло/К, за другите фасади с по-малки прозорци каква комбинация стъклопакет е удачно да изберем и защо? Визуално не е ли проблем заради различните цветове?
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
dr_slavov написа:
Останах с впечатление, че монтажа с така наречените котви е за да се избегнат термомостовете. Прозореца влиза в линията на изолацията.
С правилно впечатление си останал.
Фирмата явно не е била на ясно и е правила волни съждения. Не че и това което са ти казали не е вярно ама не е това целта. Пък и с котвите пак се дупчи част от профила макар и с винтове а не свободен дюбел.
В кой части ви се наложи да пробиете профила от снимката? Планките отдолу пробиват само монтажния профил или? Отстрани защо се е наложило това пробиване и планка вместо котва?

Като се пробива профил гледа ли се да е в местата къде има връзка мезду камери а не директно в кухата част на камера?
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
То това може да се направи още като не са сглобени профилите, но не се бях сещал че става и в последствие :-D =D> Що се отнася до Генео - идеята там е че няма метална армировка и подобен пълнеж е доста по ефективен - иначе те и "стандартните" ги тъпчат с графитен стиропор и умът ми не го побира защо е толкова неоправдано скъпо :?
Възможен/удачен вариант ли е да се напълнят по-големите камери с ЕПС топчета?
Tsilkov - майстор
Честно казано не виждам как, пък и рпедимство спрямо пяната. Топчетата трябва да ги сложиш преди монтажа а как ще ги задържиш докато сглобяваш не е ясно. Пяната за сметка на това се раздува, втвърдява и е по-добър изолатор.
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
Преди 3-4 години пак Блу Еволючън на един друг мои проект монтираха в София от СААВ.
Изнесен ли беше монтажа от СААВ и доволен ли си от тях? Не е ли малко компромисно че ползват Винкхаус обков или друг са ползвали?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: