• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 52
Всичко за този вид строителство.
adonchevski - специалист
На запитването за капачките ми отговориха,че все още няма версия на BluEvolution 92 с алуминиева капачка отвън - показана е на сайта на SIP, но още не била разработена и внедрена.
MASTER - специалист
Според мен са ти отговорили маркетингово :D:D - разбирай го като - сложно ни е да го организираме или не сме го правили досега. :D

Не съм виждал, около мен няма търговци на прозорци саламандър, но ми се струва невероятно някой да разработи профил от топ сегмента, и да остави нещата наполовина, като по този начин се изолира от пазар като Германия :)

Утре обаче ще имам възможност да видя и ще направя снимки :D и ще питам откога е внедрена тази капачка, но от сега съм готов да се обзаложа че е заедно със профилите. Ще имаш отговор от най първа ръка.


Но според мен наистина е най добре да ти направят прозорците по начина който умеят и имат рутина.
MASTER - специалист
Хех, тук тази фирма приема поръчки за блуеволюшън 92 със "невъведените" капачки.
http://www.tueren-plus-fenster.de/PVC-F ... olution-92

Стана ми любопитно просто и не можах да изтрая до утре, затова гугълнах набързо. :D
adonchevski - специалист
За Саламандър съм питал смао една от фирмите, която ми се струваше най-сериозна.

За GENEO PHZ няма проблем да го направят с капачки - чакам оферта.
MASTER - специалист
Tsilkov, днес окончателно разгадахме тайната на VBH.

Въпросните профилчета се произвеждат от http://www.compacfoam.com/, и VBH ги брандира като грийнтек и ги продава като супердупермега технологично решение. Говорих с хората от фирмата производител и за лепилото - най обикновенното строително лепило, познато тук като флексклебер, дихтклебер,бауклебер или флийсклебер. Ползва се за всякакви предназначения, включително и за лепене на несамозалепващите фолиа за прозорци. Аз лично го купувам от различни фирми между 3 и 4 € за салам 600 мл.

Видях и няколко други варианта на подобни профили, ще пусна още снимки след малко.

:( Току що видях, че картата памет ми е прецакала почти всички снимки от днес :(

Все пак няколко интересни са останали.


Например аналогичното решение на G-U

Изображение

:D Мисля, че и от снимката се вижда, че става дума за стиропор, наистина плътен, но наистина стиропор :D Видях един стар познат, който продава G-U в България, и ми каза че това "системно" решение в България се продава за 6-7 лева на метър ...
MASTER - специалист
Ето и "системното" решение на BTI . Мисля че тази фирма е непозната в България, но в Германия е най сериозният конкурент на Вюрт, предлагат комплексни решения във всички области.

https://www.bti.de/shop-de/info/vorwandmontage-system

Това пластмасово винкелче като се натисне с ръка поддава около 5 мм. Дават го да издържа до 70кг прозорец. Аз съм малко над 70 кг и по никакъв начин не бих рискувал да стъпя на него.
Предлагат и наистина зверски яки конзоли за усилване на въпросния винкел, които издържат 500 кг прозорец. Само че ако прозореца стъпи на въпросните конзоли, пластмасовият винкел си става напълно излишен. Ноооо хората предлагат система - разбирай маркетингови трикове как да вземат маса пари за нищо.
adonchevski - специалист
Имам и оферта с капачка вместо фолио:

Geneo PHZ с дървесен цвят фолио и без капачка - 22 000 лв. с ДДС
Geneo PHZ с бял цвят и капачка с дървесен цвят - 24 500 лв. с ДДС

Тоест с капачка идва по-скъпо.
MASTER - специалист
Естествено че по скъпо, още повече че боядисването на алуминий в дървесен декор е по скъпо от прахово.
Но поне според мен офертата е доста добра по този начин.

Офертите които са ми попадали тук за системен метър - каса и крило с декор фолио са по скъпи от бял профил с 15€ за метър, а тези с алуминий - 50€ за метър повече.

Днес си поговирих с хора от Тюркхайм по въпроса за капачката на 92мм серия на Саламандър. Супер комично се получи. От Саламандър бяха решили да наблегнат на едни "дъски" за тераси ( нямам идея как се казва това на български) и бяха акцентирали на изложението само върху тях. За прозорци бяха изложили само два ъгъла на профили за прозорец от 82ра серия.

Аз - Извинете, не виждам никъде мостра за 92мм прозорец.
Представителя - На това изложение рекламираме основно материали за тераси, но кажете какво ви интересува ?

Аз - Интересува ме има ли алюшалье за 92мм прозорци.
Представителя - Разбира се че има. И почва да рови в каталога за да ми го покаже.

Аз - А произвежда ли се ?
Представителя на този въпрос ме поглежда адски странно и казва - Разбира се че се произвежда.

Аз, за да не ме помисли за олигофрен, обяснявам с две думи твоя случай : - така и така, на един клиент в България производител на прозорци му е казал, че това само го има в каталог, но не се произвежда.
Представителя - Аз ще ти изпратя мостра от това, за да видиш че се произвежда, и да кажеш на човека че се произвежда.

Аз - Няма нужда, аз съм убеден че се произвежда, по скоро вярвам че производителя на прозорците по някаква причина не иска да я предложи - или няма опит с това, или някаква екипировка му липсва.
Представителя - Аз въпреки всичко ще ти пратя, за да кажеш че я има .

:D :D :D
adonchevski - специалист
Явно са ме "пързулнали" за капачките на BluEvolution 92. Мерси за инфото!

Най-вероятно ще открия някой, който да предложи и с капачки измежду всичките фирми (над 10), с които комуникирах до скоро. Но тъй като май клоня към Geneo PHZ, засега няма да питам други.
MASTER - специалист
Аз разгледах сега Генеото - профилът като концепция отговаря по скоро на Саламандър 82 мм. Имам предвид средното уплътнение.
То и като размери е по близък до него.

92 мм Саламандър е доста по премислен като конструкция.

Но всъщност според мен най важното е да избереш изпълнител, който има опит в това което произвежда, и който има по сериозни машини и автоматизирано производство - за да се намали фактора "човешка грешка".

А след това да се надяваш да случиш на добри монтажници, тъй като и най перфектният прозорец може да бъде компрометиран при монтажа.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: