• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 34
Всичко за този вид строителство.
tretre - специалист
[/quote]Ако използваш Тивит 100 кв. метра от такива блокчета ще излезе цена около 3800 лв. без металните греди. За техния размер говори с конструктор и виж цените в най близкия магазин за метали. Конструктора ще ти каже какво ще бъди междугредовото пространство.[/quote]
За съжаление форума леко почва да вони на търговци.
Един кубик тухла четворка е 70 лева. Кажи сега колко струва този тивит на хората?
Фитилчо - майстор
tretre написа:
Един кубик тухла четворка е 70 лева. Кажи сега колко струва този тивит на хората?
1m
3
зид. блок “Тивит 125” - 59,2 бр. 163,39

Чак пък да правиш плоча от него ... =D>


Тва било яка панацея .... :wink:

Даже май при настинка и хемороиди помагало ... :lol: :lol: :lol:
BLUEPUPIL - майстор
Вадим Владимиров написа:
Тъпи немци?!
Щом държиш да ти отговоря ще го направя , макар , че въпроса няма нищо общо със строителството....Няма прости нации- иначе отиваме към расизъм. Има обаче държави преживели опустошителен социализъм. Този факт автоматично ги превръща в бедни и ги лишава от възможността да ползват модерни стр. решения и технологии.... Относно снимката, отвора е 7-7.5м, пряко сили 8м. Дървената греда е с височина 0.8-0.9м, което е 1/9- 1/10 от L на гредата. Това са респектиращи числа.
Прикачен файл:
3333.jpg
Ако , като немците ползваше дървени греди с нужните сечения, а не летви, щеше да разбереш защо ценово не е изгодно да премостваш по-големи отвори с дърво.
Последна промяна от BLUEPUPIL на ср апр 02, 2014 3:28 pm, променено общо 3 пъти.
gechev - специалист
Фитилчо написа:
tretre написа:
Един кубик тухла четворка е 70 лева. Кажи сега колко струва този тивит на хората?
1m
3
зид. блок “Тивит 125” - 59,2 бр. 163,39

Чак пък да правиш плоча от него ... =D>


Тва било яка панацея .... :wink:

Даже май при настинка и хемороиди помагало ... :lol: :lol: :lol:
Никъква реклама или търговия не правя. Дадох пример с Итонг за лека конструкция на плоча или покрив с голямо олекотяване. Тивит е доста по лек от Итонг и по здрав и спокойно с него може да се направи конструкция подобна от тази от филмчето с Итонг. Ако направиш бетонна плоча 100 кв. метра то тя ще е тежка не по малко от 32 тона, а с метални или дървени греди / това зависи от конструктора/ плоча от Тивит ще тежи не повече от 9 тона. Разликата е близо 23 тона, която мисля, че не е малко. Тука не слагам ползи от термоизолация или шумоизолация. Никой не е безразличен като започне да друса земетръса дали над главата му се клатушкат 32 или 9 тона.
stivemaster - майстор
Колеги аз само информативно да споделя - днес по повод работата ми, се налага да оферираме пейки на които възложителя е заявил изрично, дъски от пропарен дъб 1200/135/30 - 5бр. за всяка пейка. И какво беше удоволствието ми да науча че материала е 1000-1100лв/м3 и към тази "яка" цена, трябва да добавя 300-400 лв/м3 за пропарване и 1000 лв/м3 за обработка .
Ако някой от привържениците на дървото в темата, може да сподели по добра оферта за района на Варна, моля очаквам го на лични ,става дума за 1,5м3 .
Вадим Владимиров - специалист
Ако има някой бъчвар тук, той да каже.
По темата. Можем да си показваме колкото искаш снимки. Но дали четящите тук ще могат са си го направят сами? Било с дърво, било с метал. Аз лично ще мога да го изпълня с дърво, а ти?
Прикачен файл:
1010211_630041247051110_870572142_n.jpg
1010211_630041247051110_870572142_n.jpg (107.87 KиБ) Видяна 3628 пъти
BLUEPUPIL - майстор
Вадим Владимиров написа:
Аз лично ще мога да го изпълня с дърво, а ти?
Няма земна сила дето да ме спре..... Гредите на снимката имат хубави сечения, ама връзките куцат. Тези зарязвания са направо смешни. Ако така ще го правиш -язък за скъпия дървен материал.
schuldiner - майстор
BLUEPUPIL, много моля, прасни една схемичка на силите около срязаното!
Винаги съм твърдял, че тези зарези са неправилни, но пък инженерното образование може друго да казва... Според мен при максимален товар в средата на гредата, ще тръгнат цепнатини по посока влакната на дървесината от нивото на сряза, т.е. имаме не 20-25 греда, а колкото е незарязаното - 10-15.
Ако зарезите бяха от горната страна на гредата, при товар щяха да заклинват и сякаш по' могат да се пренебрегнат, но така...
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
1.jpg
Ако по някаква причина,този тип съединение трябва да бъде направено, то се ползва дърво или стомана да подпре гредата отдолу.
Прикачен файл:
2.jpg
Слабото място на дървените конструкции са връзките. 100% дървените връзки не са за предпочитане, тъй като при повечето от тях има намаляване на сечението от зарязване ,отвори и т.н. Да се ползват дървени греди с по- големи сечения само заради връзките е икономически неизгодно. Най-разумно е да се сложат стоманени елементи които да подпомогнат връзката .
Вадим Владимиров - специалист
BLUEPUPIL написа:
..............Слабото място на дървените конструкции са връзките. 100% дървените връзки не са за предпочитане, тъй като при повечето от тях има намаляване на сечението от зарязване ,отвори и т.н. Да се ползват дървени греди с по- големи сечения само заради връзките е икономически неизгодно. Най-разумно е да се сложат стоманени елементи които да подпомогнат връзката .
Айде де

Изображение

Поне един пирон заковал ли си? Поне един сряз направи ли? Проблема при вас "теоретиците", че стоите зад мониторите и масажирате мишката и клавиатурата. И това го правите ей така! Напиши в GOOGLE "Timber frame", ще те си отвори кръгозора откъм дървените конструкции. За планките съм съгласен. И те са напълно в духа на форума.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: